Ciężki los obiektów Hotel System

Syndyk po raz kolejny próbuje sprzedać budynek pod 5-gwiazdkowy hotel w Zakopanem na 145 pokoi, który działać miał w ramach sieci Hotel System. Opuścił cenę wywoławczą za szkielet budynku z 52 do 45 mln zł (310 tys. zł za pokój). Inny 5-gwiazdkowiec Hotel Systemu w Dźwirzynie właśnie po raz kolejny zmienił nazwę, na Havet Hotel, właściciela i nie działa już pod marką Choice Hotels – Clarion.

 

5-gwiazdkowa inwestycja w Zakopanem zlokalizowana jest w centrum miasta przy Aquaparku, z którym miała być połączona. Budowa zaczęła się jeszcze w 2007 roku w ramach sieci Hotel System, należącej do krakowskiego dewelopera Grupy Salwator. Jednak macierzysta firma popadła w kłopoty na swoim pierwotnym rynku mieszkaniowym, a w jej inwestycjach hotelowych pojawili się syndycy masy upadłościowej. Tak zakopiańska inwestycja pojawiła się na rynku. Był to ambitny projekt stworzenia jednego z najlepszych hoteli w Zakopanem i Polsce, ale spalił na panewce.

W hotelu, oprócz blisko 150 pokoi miała znaleźć się rozbudowana Strefa SPA, restauracja i pow. konferencyjne. W maju tego roku syndyk próbował sprzedać na przetargu budynek z 0,4-hektarową działką za 52 mln zł. Nie zgłosił się żaden chętny. Po tym przetargu Rada Wierzycieli oraz sędzia-komisarz udzielili syndykowi zgody na sprzedaż hotelu z wolnej ręki za cenę nie niższą niż 45 mln zł netto. Oferty składać można do 29 lipca. Hotel System prowadził też inwestycję na warszawskim Mokotowie, gdzie uruchomić miał Hilton Garden Inn. Ostatecznie zaniechał tej inwestycji, a odkupić ją chciał za długi fundusz Alterco. Ostatecznie jednak tam również wszedł syndyk i nieruchomość ta jest w trakcie sprzedaży. A Alterco kupiło od Orbisu część udziałów w hotelu Francuski w Krakowie. Inną warszawską inwestycję sieci Hotel System przy ul Wspólnej, gdzie według wstępnych planów uruchomiony miał być DoubleTree by Hilton kupił ostatnio austriacki deweloper S+B za symboliczne pieniądze, praktycznie za spłatę wierzytelności wobec wykonawców.

Burzliwe dzieje przechodzi też inny obiekt tej sieci w Dźwirzynie, aspirujący do kategorii 5-gwiazdkowej. Uruchomiony w 2008 roku pod nazwą Paradise Hotel, potem nazwany Grand Baltic, zaczął działać pod nazwą Clarion, gdy do obiektów Hotel Systemu weszła globalna sieć franczyzowa Choice Hotels. Jednak hotelu nie ma już w sieci Choice Hotels i teraz nazywa się Havet Hotel. Zmienił też właściciela, ale HS nie podaje informacji na ten temat. Może powodem są opinie, jakie znaleźć można na stronach z ocenami hoteli: „TO JAKIŚ KOSZMAR !!!!!!!!!!! ja nie pojmuję czegoś takiego!!!!!! hotel NIE MA 5* jest nieskategoryzowany posługuje się GWIAZDKAMI NIEPRAWNIE !!!! obsługa fatalna – nieprzygotowana”, „Właśnie wróciliśmy z pobytu w tym hotelu, niestety zamiast wrócić z niego wypoczęci wróciliśmy jeszcze bardziej zmęczeni i nerwowi, raczej – 5*, jeśli chodzi o ten hotel, obsługa fatalna, a jedzenie zimne i niesmaczne”, „pokoje nie są wyposażone nawet w ręczniki nie mówiąc o szlafrokach, w basenie brudna woda, nawet prąd na godzinę wyłączyli, ten hotel ma poważne problemy, proszę was, zamknijcie tę farsę”, „Clarion Hotel to porażka Wybrzeża”, „Uwaga teraz działają pod nowa nazwa jako Havet Hotel, kolejny raz zmieniona zostaje nazwa ciekawe czemu? hmm... domyślam się a wy?”•


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Ciężki los obiektów Hotel System

  1. Wiem czemu ponieważ widziałem jak był budowany i każdy z pracowników łapał się za głowę…widać że to wszystko miało jakiś cel od początku….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *