Forbes: krakowski Radisson Blu Liderem Zielonej Epoki

Miesięcznik „Forbes” ogłosił hotel Radisson Blu w Krakowie zwycięzcą pierwszej edycji konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”. Zdobycie przez hotel ekocertyfikatu BS8901 zostało uznane za jedną z siedmiu najcenniejszych inicjatyw w skali całego kraju.


 

Patronat nad konkursem „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” objęli: PriceWaterhouseCoopers, United Nations Development Programme, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Wzięło w nim udział ponad 70 firm, z których nagrodzono siedem: Barlinek, Cemex, Ecotech, Proflower, Skanska Property, 3M Poland oraz Radisson Blu Hotel Kraków.

 

Jak wygląda Zielone Spotkanie?

Już na początku współpracy pomiędzy hotelem, a klientem ustalona zostaje Polityka Zrównoważonego Spotkania. W niej zawierają się podstawowe zasady określające:

  • Sposoby zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne
  • Pozytywne oddziaływanie na lokalną społeczność
  • Redukcję kosztów produkcji i eksploatacji.

Hotel organizuje spotkania, w trakcie których obowiązują restrykcyjne zasady segregacji śmieci, materiały pochodzą z recyklingu, transport planowany jest tak, by ograniczyć emisję CO2, a posiłki − by nie marnować żywności ani energii. Ponadto wszystkie produkty zamawiane są lokalnie, hotel raportuje zużycie surowców, współpracuje z regionalnymi dostawcami i wspiera lokalną społeczność. Po spotkaniu klient otrzymuje certyfikat i raport emisji CO2. W dowód troski o otoczenie może zasadzić taką liczbę drzew, jaka szybko zniweluje negatywny wpływ imprezy na środowisko naturalne.

 

Sześcioosobowa kapituła ekspertów wyróżniła dodatkowo: General Motors Manufacturing oraz serwis SiePomaga.pl.„Forbes” docenił krakowski Radisson Blu za zdobycie, jako pierwszy hotel na świecie i jednocześnie pierwsza firma w Polsce, certyfikatu BS 8901. Certyfikat jest obecnie najbardziej wymagającą międzynarodową normą przyznawaną w dziedzinie zrównoważonego zarządzania imprezami. Sześcioosobowa kapituła konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” doceniła prospołeczne i proekologiczne aspekty tego osiągnięcia. Zwróciła także uwagę na świadome budowanie przez hotel własnej przewagi konkurencyjnej opartej na zintegrowaniu działań CSR ze strategią biznesową. W jaki sposób? Uzyskanie certyfikatu BS8901 pozwoliło Radisson Blu w Krakowie rozbudować swoją ofertę o pakiet Zielonych Spotkań. Jak twierdzi Wojciech Liszka, dyrektor działu sprzedaży i marketingu: – Zielony pakiet proponujemy głównie firmom głęboko zaangażowanym w CSR i ekologię ale także tym, które w ten sposób już teraz chcą się wyróżnić na rynku. Sądzę, że za rok lub dwa takie właśnie „odpowiedzialne” spotkania będą standardem, a nie wyjątkiem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *