Gdynia: Courtyard by Marriott przy Sea Towers

W 2013 roku do użytku oddany ma być w Gdyni 4-gwiazdkowy hotel Courtyard by Marriott. Należąca do grupy IKEA spółka deweloperska SwedeCenter rozstrzygnęła właśnie konkurs architektoniczny na jego projekt.


8-kondygnacyjny hotel powstać ma wraz z sąsiednim 11-kondygnacyjnym biurowcem, w którym mieścić się będzie Nordea Bank Polska w ramach inwestycji realizowanej przez spółkę celową Gdynia Waterfront. Budynki zlokalizowane będą przy Nabrzeżu Prezydenta obok kompleksu Sea Towers – dwóch najwyższych wieżowców mieszkalnych w Polsce z 39 i 29 kondygnacjami. Na parterze, wzdłuż ciągu dla pieszych łączącego Al. Jana Pawła z Sea Towers, otwarte zostaną kawiarnie i restauracje. Zwycięzcą konkursu architektonicznego na projekt obydwu budynków została pracownia architektoniczna Fort z Gdańska, która zaprojektowała m.in.

 

Europejskie Centrum Solidarności. SwedeCenter wystąpi teraz o pozwolenie na budowę, aby otworzyć hotel przed końcem 2013 roku. W Polsce jak dotąd działa jeden hotel Courtyard by Marriott w Warszawie przy lotnisku Okęcie. SwedeCenter buduje już w Sopocie 4-gwiazdkowy kompleks Mera Hotel & SPA ze 145 pokojami i 36 gabinetami zabiegowymi. Hotel ruszyć ma wiosną 2012 roku. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 39 mln zł. W obiekcie zaplanowano liczne rozwiązania proekologiczne, m.in. system wykorzystywania wody deszczowej, instalacje energooszczędne itp. W czerwcu wmurowano kamień węgielny pod kolejną inwestycję SwedeCenter, w której powstać ma hotel − park biznesowy Business Garden Warszawa przy ul. Żwirki i Wigury. Składać się ona będzie z siedmiu budynków o łącznej pow. 90 tys. mkw. Jesienią 2012 roku zostaną oddane do użytku dwa pierwsze. W jednym z nich obok biur i powierzchni handlowych znajdzie się też hotel z 200 pokojami i centrum konferencyjnym.

 

Będzie to pierwszy z trzech analogicznych „zielonych” parków biznesowych planowanych również w Poznaniu i Wrocławiu o łącznej powierzchni najmu ok. 300 tys. mkw. Wszystkie charakteryzować się będą małą gęstością i wysokością zabudowy, wewnętrznymi ogrodami oraz systemami gospodarowania energią. Realizowane są według zasad certyfikacji LEED − Leadership in Energy and Environmental Design. Dokument ten poświadcza stosowanie technologii oszczędzania energii, jej ponownego odzyskiwania oraz zastosowania materiałów przyjaznych środowisku. – Jesteśmy niezwykle dumni z projektu i założeń Business Garden Warszawa. Mamy nadzieję, że warszawska część jako pierwsza z projektu „Business Garden” a potem pozostałe ustanowią nowy kierunek w budownictwie oraz wykorzystywaniu kompleksów biurowych w zgodzie z ideą harmonii i koegzystencji ze środowiskiem naturalny – mówi Roger Andersson Country Manager SwedeCenter.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *