Będzie Puro w Poznaniu

Norweska firma Genfer, właściciel nowatorskiej sieci Puro Hotels, kupiła za 3,7 mln zł działkę w centrum Poznaniu o pow. 1,4 tys. mkw. Powstanie na niej kolejny hotel tej sieci, której pierwszy obiekt ruszył w kwietniu we Wrocławiu.


Był to już trzeci przetarg na działkę znajdującą się w sąsiedztwie Rynku między ulicami Wroniecką, Stawną i Żydowską, na której obecnie działa parking. Za pierwszym razem cena wywoławcza wynosiła 8 mln zł, która ostatecznie została obniżona do 2,7 mln zł. W ciągu dwóch – trzech lat powstanie tu kolejny hotel sieci Puro, która wprowadziła na polski rynek koncept samoobsługowych hoteli „inteligentnych”. PURO stawia na nowoczesne technologie, co ograniczyć ma obecność obsługi hotelowej do minimum (brak klasycznej recepcji, goście sami wmeldowują i wymeldowują się w lobby; w każdym pokoju znajduje się dotykowy panel sterujący, który służy do ustawienia klimatyzacji oraz natężania i koloru światła LED-owego itp.) oraz nowoczesny design, czego przejawem jest np. połączenie pokoju z łazienką. Pierwszy hotel tej sieci we Wrocławiu został już doceniony w konkursie European Hotel Design Awards, gdzie trafił do finału kategorii Newbuild obok m.in. Sofitel Vienna i W London Leicester Square. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie. Grupa kapitałowa Genfer, która stworzyła koncept Puro Hotels, kupiła też już działkę pod kolejny hotel w Krakowie i szuka lokalizacji w Warszawie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *