Hotel Leśny w Gliwicach – inwestycja najwyższej próby

My także na krótką chwilę wznieśmy się wysoko ponad chmury. Pozwoli nam to przekonać się, w jak doskonałej lokalizacji usytuowany jest ten interesujący obiekt. W Gliwicach przecinają się bowiem trasy inwestycji transeuropejskich autostrad A4 oraz A1. Tędy także wkrótce przebiegać będzie Drogowa Trasa Średnicowa, łącząca największe miasta Metropolii „Silesia”. Czterdzieści cztery kilometry stąd znajduje się także Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach. Podróż samochodem z Krakowa i Ostrawy zajmuje tylko godzinę. Lokalizacja to jedno z najważniejszych kryteriów określających potencjał danej inwestycji.
W przypadku Hotelu Leśnego w Gliwicach możemy mówić o idealnym położeniu, a to z pewnością otwiera przed inwestorami wiele ciekawych perspektyw. Nasz wspólny lot trwa nadal, choć teraz szybujemy już nieco niżej. Naszym oczom ukazuje się zielona, leśna wyspa usytuowana nieco na północ od centrum miasta. Tutejsze piękne lasy umożliwiają organizację ciekawych wycieczek rowerowych, spacerów oraz wypraw typu nordic walking. Bez trudu wśród pięknego starodrzewu dostrzec można zarys hotelu oraz mieniący się w blasku słońca błękit wody. To sąsiadujący z hotelem, nowy kompleks basenów otwartych, z krytą pływalnią o wymiarach olimpijskich - kolejny wielki atut tego miejsca. Niewiele hoteli w Polsce może pochwalić się podobną atrakcją, która będzie bez wątpienia dużym magnesem przyciągającym hotelowych gości. Dla inwestora z wizją Hotel Leśny może być doskonałą bazą do stworzenia centrum sportowo-rekreacyjnego, ośrodka szkoleniowego, centrum konferencyjnego lub też ekskluzywnego Spa. Na razie jednak zejdźmy na ziemię. Czas na fakty. Hotel Leśny w Gliwicach to stylowy, przedwojenny budynek zbudowany w 1935 roku. Jego kubatura wynosi 14 442 m³, powierzchnia to 3074 m². Obecnie hotel posiada 49 miejsc noclegowych, restaurację, kawiarnię, salę konferencyjną oraz pomieszczenie, w którym dawniej mieściła się kręgielnia. Kompleks usytuowany jest na działce o łącznej powierzchni 4,81 ha. Teren umożliwia realizację różnego rodzaju projektów i zagospodarowanie otoczenia zgodnie z ideą inwestora. Wielki atut tego miejsca to tutejsza przyroda. Hotel Leśny ma to „coś”, czego w innym przypadku nie są w stanie kupić żadne pieniądze.

By to miejsce zyskało swój niezwykły charakter, natura pracowała dziesiątki lat. Doświadczony inwestor dostrzeże i doceni to od razu. Zarówno budynki, jak i działka są własnością miasta. Gruntowny remont i przebudowa odbyły się w latach 1974-1987. Hotel jest w stałym użytkowaniu i cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających go gości. Oprócz turystyki indywidualnej organizowane są tu także szkolenia i konferencje. Hotel służy również jako baza noclegowa dla sportowców korzystających z pływalni olimpijskiej. Idealna lokalizacja, ciekawy obiekt, duży parking, doskonałe sąsiedztwo – wszystkie elementy układają się w spójną całość, tworząc podwaliny perspektywicznego przedsięwzięcia.

Tego typu chronione przez las ośrodki znaleźć można zazwyczaj w odległych, wyludnionych krańcach Polski, a nie w samym sercu dwumilionowej śląskiej metropolii. Nieograniczony przetarg ustny na tę nieruchomość planowany jest jesienią bieżącego roku. Obiekt składa się z dwóch działek. Cena wywoławcza hotelu wraz z działkami to niespełna 12 milionów złotych. Więcej informacji o przetargu oraz o samym hotelu można uzyskać, kontaktując się z Biurem Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Osobami odpowiedzialnymi za kontakt z inwestorami są Katarzyna Kobierska oraz Marcin Łazowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *