Hotel w pałacu za rok

Najpóźniej w połowie czerwca 2007 roku przyjmie pierwszych gości hotel zlokalizowany w wyremontowanym pałacyku w Ściejowicach w województwie małopolskim. Będzie dysponował 10 pokojami i trzema apartamentami oraz rozbudowaną częścią restauracyjną. Właściciele, którymi są Państwo Śliwa, chcą, by specjalizacją położonego o ok. 30 km od Krakowa obiektu była organizacja imprez - przede wszystkim przyjęć weselnych.
Hotel mieści się w odbudowanym pałacyku pochodzącym z początku XIX wieku.


Ostatnim przedwojennym właścicielem dużego zespołu parkowo-pałacowego w Ściejowicach był Józef Zdanowski. Po wojnie mieściły się w nim m.in. biura spółdzielni pracy oraz świetlica. W roku 1966 położony w dużym parku pałac niemal doszczętnie spłonął. W 2001 roku obiekt nabyli obecni właściciele, a trzy lata później rozpoczęli remont, korzystając z pomocowych środków unijnych.
Pałac w Ściejowicach jest kolejnym zabytkowym obiektem w Polsce, który dzięki prywatnym inwestycjom w działalność hotelową jest odbudowywany i przywracany do życia.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *