Olandia kraina wypoczynku i konferencji

Olandia to zrewitalizowany zespół pofolwarczny leżący w malowniczej miejscowości Prusim, na skraju Puszczy Noteckiej, 70 km od Poznania. Odrestaurowany kompleks nawiązuje swym charakterem do kształtu, który folwark przybrał w latach 40. XIX wieku. W tej chwili na terenie Skansenu Olandia znajdują się kamienno -ceglany Spichlerz, Dwór, Kamiennik, Wodnik oraz Stary Młyn.
W folwarku Olandia każdy z gości może poczuć atmosferę zamierzchłych lat, które zdawały się już dawno bezpowrotnie przeminąć. Unikalna kultura oraz architektura Prusimia i okolic jest dziedzictwem po żyjących w przyjaźni obok siebie narodowości holenderskiej, niemieckiej, szkockiej i polskiej. Kiedyś prześladowani ze względu na swoja religię, osadnicy z całej Europy przybywali na wielkopolską ziemię uciekając przed szaleństwem wojen religijnych, które ogarnęło ich ojczyzny. Tak jak niegdyś Wielkopolska stawała się nowym domem dla wszystkich, którzy potrzebowali schronienia, tak dziś Skansen Olandia jest spokojną przystanią dla wszystkich, którzy pragną spokoju i komfortu wypoczynku.   [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *