Zwycięstwo Roberta Echausta i Jakuba Walczaka z Platinum Palace Residence w Kulinarnym Pucharze Polski 2011!

W środę 14.09.2011, na Targach Gastro Trendy w Poznaniu odbył się finał Konkursu Kulinarny Puchar Polski, uznawanego za najważniejszy konkurs kulinarny w kraju. Młodzi, poznańscy kucharze Robert Echaust oraz Jakub Walczak z hotelu Platinum Palace Residence zdobyli pierwsze miejsce w tym prestiżowym konkursie. To najwyższe krajowe trofeum kulinarne przyznawane od 11 lat jest potwierdzeniem talentu kucharzy i jednocześnie przepustką do rozwoju kariery w branży.


 

Podczas wczorajszego finału Zespół Platinum Palace Residence musiał przygotować danie główne - policzki cielęce z mięsa dojrzewającego z dodatkiem świeżych raków. Przygotowane danie – duszone policzki cielęce z kiełbaską, galaretką z buraczków i grasicą z rakami - zachwyciło jury i okazało się bezkonkurencyjne.

 

Aby zakwalifikować się do konkursu, kucharze muszą wygrać wcześniej jeden z czternastu konkursów uznanych przez kapitułę KPP za najważniejsze w kraju. Robert Echaust z poznańskiej Platinum Palace Residence dwukrotnie stawał na najwyższym podium Konkursu Wielkopolski Kucharz Roku, co dało mu przepustkę do udziału w Kulinarnym Pucharze Polski.

 

Laureaci swój talent rozwijają pod skrzydłami Dominika Brodziaka Szefa Kuchni Restauracji Platinum, który wykorzystuje w pracy nowe trendy i tworzy, nowe wykwintne dania Modern Polish Cuisine z wykorzystaniem regionalnych składników i francuskich technik kulinarnych.

 

Zwycięskie danie będzie serwowane w Restauracji Platinum na życzenie Gości oraz po wcześniejszej rezerwacji terminu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *