Ekologiczna Ramka w Poznaniu…

W Poznaniu otwarty został butikowy hotel Ramka z 26 pokojami łączący w sobie zaawansowane rozwiązania ekologiczne, ultranowoczesny wystrój wnętrz oraz elementy barokowe.


Elewacja hotelu utworzona została z 50 tys. elementów złotej i chromowanej mozaiki, która dzięki temu mieni się światłem. W 60 proc. zbudowana została z trójwarstwowych szyb, które pozwalają na znaczne ograniczenie strat energii. Cały budynek, przy pełnym oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym (w całości LED-owym) pobiera tyle energii elektrycznej, co bezprzewodowy czajnik. Zastosowano ekologiczne technologie ogrzewania, bazujące na odnawialnych źródłach energii.

 

Woda podgrzewana jest przez kolektory słoneczne, co znacząco wpływa na bilans energetyczny budynku i chroni środowisko. Hotel częściowo pozyskuje energię z ognisk fotowoltaicznych, które zamieniają energię słoneczną w elektryczną. W całym hotelu znajduje się też dużo zieleni, nawet w części parkingowej posadzono rośliny przystosowane do egzystencji w miejscach całkowicie zaciemnionych. Będzie tu też można naładować za darmo samochód z napędem elektrycznym. We wnętrzach zaprojektowanych w stylu „cyber barokowym” umieszczono zabytkowe meble wynalezione na pchlich targach, które potem zostały starannie odnowione, uzupełniając nowoczesny design pokoi. W pokojach znalazły się otwarte łazienki (które można zasłonić kurtyną) wyposażone w jacuzzi lub prysznic z hydromasażem i osobno wydzieloną ubikacją. Wszystkie pokoje mają ponad 20 mkw., dysponują łóżkami z naturalnymi materacami hipoalergicznym i bawełnianą pościelą, klimatyzacją. internetem bezprzewodowym, 32-calowym telewizorem, suszarką i sejfem.

 

W Ramce znajduje się też pięć pokoi urządzonych tematycznie: Złoty, Winny, Szklany, Naturalny i Mocca. W części Wellness znajduje się mini sauna fińska, prysznic z hydromasażem, jacuzzi każdorazowo napełniany świeżą wodą oraz strefa wypoczynkowa z 50-calowym telewizorem. Z tej części korzystać może tylko jeden gość wraz z zaproszonymi osobami. Od połowy października hotel udostępni też restaurację i salę konferencyjną o pow. 160 mkw. Standardowy pokój kosztuje 199 zł w dni powszednie, 159 w weekendy i 299 zł w dni targowe. Za dodatkową opłatą do pokoju można zamówić płatki róż, świeże kwiaty, truskawki czy kosz owoców. Ramka jest w trakcie kategoryzacji na trzy gwiazdki. Obiekt położony jest w zachodniej części Poznania przy ul. Dąbrowskiego, ok. 10 km od Rynku. Jego inwestorem jest poznańska firma dewelopersko-budowlana Nowa Polska, która specjalizuje się w projektowaniu wielorodzinnych willi miejskich.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *