Wkrótce ruszy Czarny Potok

Dobiega końca budowa największego 4-gwiazdkowego kompleksu hotelowego w Krynicy-Zdroju – Czarnego Potoku z 233 pokojami i apartamentami oraz ekskluzywnym centrum SPA & Wellness. Obiekt należący do JW Construction ma być otwarty na przełomie 2011/2012 roku. Cały kompleks będzie się składał z zespołu 12 budynków hotelowych o łącznej powierzchni 20,5 tys. mkw., bazy konferencyjno- szkoleniowa na 500 osób, części gastronomiczno-rozrywkowej i „pięciogwiazdkowego” SPA.

 

Przygotowaniem koncepcji SPA w hotelu, od stworzenia filozofii obiektu i przekazu marketingowego po rekrutację i szkolenia zespołu, zajmuje się firma doradcza ForSpa. – W przygotowywanej koncepcji odwołujemy się przede wszystkim do walorów miejsca oraz tradycji uzdrowiskowych. Naszym zdaniem Krynica dzięki tej realizacji może stać się ponownie miejscem modnym, do którego będą chętnie przyjeżdżać goście z całej Polski oraz zagranicy – mówi Arkadiusz Dawidowski, dyrektor zarządzający ForSpa. Pierwszy etap prac został zakończony w lipcu. Powstała pełna koncepcja SPA i filozofia obiektu, która znalazła odzwierciedlenie w układzie funkcjonalnym gabinetów oraz w tzw. strefie termalnej – łaźni i saun. Zgodnie z założeniami hotel będzie dysponować 10 gabinetami, w tym jednym pokojem typu SPA VIP dla dwojga oraz dwoma pokojami relaksu. Ofertę części SPA będzie uzupełniać dodatkowo gabinet fryzjerski oraz pielęgnacji dłoni i stóp.

 

Oprócz tego powstaną dwie strefy łaźni i saun, które zostaną zlokalizowane w części basenowej. Jedna z nich będzie miała charakter elitarny i będzie dostępna za dodatkową opłatą. – Naszym celem jest stworzenie SPA, które będzie najlepszym obiektem w tej części Polski. To ma być miejsce z klasą i świetną ofertą – podkreśla Arkadiusz Dawidowski. Hotel powstaje w miejscu dawnego ośrodka wypoczynkowego Czarny Potok, który w 2005 roku J.W. Construction odkupiło od tarnowskich Zakładów Azotowych. Firma planowała uruchomić zmodernizowany obiekt już w 2008 roku, ale ostatecznie zdecydowano się go rozbudować na potrzeby klientów konferencyjnych i poszerzyć skalę inwestycji. Obecnie w Krynicy działają cztery hotele 4-gwiazdkowe: Krynica, Prezydent, SPA Dr Irena Eris i Pegaz.

Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Wkrótce ruszy Czarny Potok

 1. Hotel Pegaz ma 4*? To jakaś paranoja.
  Kto to zakwalifikował, żeby miał tyle samo gwiazdek co SPA Dr Irena Eris??? Przecież to dwa różne światy. Na szczęście Eris broni się swoją marką.

 2. słuchaj w Krakowie jest taki hotel – Justyna-.
  http://www.hoteljustyna.pl

  Ta Justyna na swojej stronie pisze, że ma *****.
  Ja nie wiem, czy to jest jakaś gruba ściema, czy faktycznie ten hotel ktoś skategoryzował na cztery. Wydaje się to niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *