Wystawa malarstwa Marka Szmidla w Novotel Garden Gallery

Ponad 40 obrazów Marka Szmidla można oglądać w Novotel Garden Gallery w hotelu Novotel Warszawa Airport przy ul. 1 Sierpnia 1. Artysta ma na swoim koncie indywidualne i zbiorowe wystawy w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Niemczech, Austrii, we Włoszech, w Finlandii i Norwegii.


Malarstwo, które coś mówi – tak swoją twórczość określa sam Marek Szmidel. Obrazy, które tworzy, odzwierciedlają stosunek artysty do życia, do rzeczywistości, do współczesności i do przyszłości. Łączą w sobie inne dziedziny sztuki – muzykę i literaturę, wzbogacone wpływem przeżyć i doznań.

„W moich treściach znaczną role odgrywa intuicja. Są to impresje na temat tego co wiem i co sobie wyobrażam. Można malować to co się widzi, to co się wie lub to co się czuje. Ja staram się malować chyba to ostatnie. Dzięki temu prace nabierają delikatności, tajemniczości, wymagają koncentracji i zadumy. Chciałbym, aby ludzie patrząc na moje obrazy, niekoniecznie je rozumieli, ale dzielili ze mną pewną radość” – mówi Marek Szmidel.

Artysta urodził się w 1952 roku. Studiował na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego. Uprawia: malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę, fotografię, również projektuje wnętrza. Wystawę obrazów Marka Szmidla można oglądać do 13 listopada.

Novotel Warszawa Airport wraz z Galerią TAB cyklicznie organizują wspólne wystawy rzeźby, malarstwa, fotografii oraz plenery malarskie. Dużym powodzeniem cieszyła się sierpniowa wystawa „Warszawa w Budowie: Architektura XXI wieku”, prezentująca dzieła, dla których inspiracją były nowoczesne budowle stolicy, m.in. Stadion Narodowy, Muzeum Kopernika czy Most Północny. Z kolei we wrześniu goście Novotel Garden Gallery podziwiali prace malarskie Andrzeja Sobczyka.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Wystawa malarstwa Marka Szmidla w Novotel Garden Gallery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *