Nowe hotele Best Western w Krakowie i Gorzowie

Na początku października do sieci Best Western przyłączyły się hotele RT Monopol w Krakowie i Fado w Gorzowie Wlkp. Działały będą pod nazwami Best Western Kraków Old Town i Best Western Hotel Gorzów Wielkopolski. Od początku roku sieć powiększyła się w naszym kraju o pięć hoteli i obecnie w jej skład wchodzi 11 obiektów.


3-gwiazdkowy Best Western Gorzów Wielkopolski posiada 32 pokoje, salę konferencyjną na 90 osób oraz największą salę balową w mieście o wysokości ośmiu metrów, mogącą pomieścić do 150 osób. W hotelu znajduje się też restauracja All Seasons serwująca dania kuchni polskiej i regionalnej oraz parking na 25 samochodów. Hotel otwarty został w marcu 2010 roku w XIX-wiecznym budynku, w którym początkowo mieściły się browar i restauracja, a po wojnie Dom Kultury Kolejarz oraz kino. Kilka lat temu odkupił go miejscowy przedsiębiorca budowlany Zenon Konkol i rozpoczął gruntowną renowację. W zmodernizowanym budynku pozostawiono jednak akcenty historyczne, jak antyczne meble, drzwi i zdobienia. Hotel charakteryzuje się stylową aranżacją wnętrz z drewnianą stolarką, ceglanymi murami i piecami kaflowymi na korytarzach. – Nawiązanie współpracy z tak prestiżowym partnerem jak Best Western stwarza nie tylko nowe możliwości dostosowania się do najwyższych norm obsługi klientów, ale także gwarantuje obecność we wspólnym systemie rezerwacyjnym sieci jak i na głównej stronie internetowej Best Western – mówi Małgorzata Wrońska, Dyrektor Hotelu Best Western Gorzów Wielkopolski – Przystąpienie do międzynarodowej sieci niesie też ze sobą szanse do pozyskania nowych klientów zagranicznych. 3-gwiazdkowy RT Monopol zlokalizowany w centrum Starego Miasta należy do krakowskiej sieci RT Hotels, składającej się z trzech obiektów. W 2008 roku została ona kupiona przez PUHIT (w 2011 roku do sieci Best Western weszły już dwa warszawskie hotele PUHIT-u: Felix i Portos), który zaczął je modernizować. W Monopolu generalnemu remontowi poddano restaurację, powiększono też bazę konferencyjną. W październiku ub.r. otwarte została nowe skrzydło – RT Monopol Jazz z 18 pokojami o podwyższonym standardzie i awangardowym, nawiązującym do jazzu wystrojem wnętrz utrzymanym w czarno-biało- fioletowej kolorystyce. Łącznie hotel dysponuje teraz 91 pokojami, dwoma salami konferencyjnymi na 40 i 60 osób i restauracją na 120 osób. W Krakowie od 2008 roku działa 4-gwiazdkowy hotel Best Western Premier. Best Western to największa na świecie sieć hoteli działających pod jedną marką. Należy do niej ponad cztery tysiące obiektów w średnim segmencie. Sieć działa w 80 krajach. Wszystkie hotele są zarządzane niezależnie i stanowią własność prywatną inwestorów, z którymi Best Western podpisuje umowy franczyzowe. Łączą: je standard obsługi klientów oraz programy sprzedażowo- marketingowe. Do sieci należą hotele od 15 do 450 hoteli (wyjątek stanowi przyłączony latem Best Western Vega w Moskwie z 966 pokojami).•


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *