Hampton by Hilton w Bydgoszczy

W połowie 2013 roku na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy ruszyć ma hotel Hampton by Hilton. 130-pokojowy obiekt powstanie w pofabrycznym kompleksie po zakładach Pralchem. Wartość inwestycji szacowana jest na 38,5 mln zł. To już czwarty hotel tej marki, którego budowę ogłoszono w tym roku.


Prace nad adaptacją kompleksu z początku XX wieku, zlokalizowanego w tzw. Wenecji Bydgoskiej nad odnogą Brdy – Młynówką ruszyć mają jeszcze w tym roku. W kwietniu zabytkowy obiekt został kupiony przez spółkę Stara Farbiarnia, która od początku planowała uruchomienie hotelu pod międzynarodową marką. Pod koniec września projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 5,3 mln zł. Łączna powierzchnia hotelu wynosić będzie 7,9 tys. mkw. Na parterze znajdzie się restauracja z tarasem, a w podziemiu garaż na 29 samochodów. Hotel oferował też będzie powierzchnie konferencyjne i część fitness. Koncepcję architektoniczną i projekt budowlany opracowało biuro projektowe Archhouse z Bydgoszczy. Hampton by Hilton jest marką ekonomiczną, którą Hilton Worldwide rozwija intensywnie w Europie od dwóch lat. Tylko w tym roku ogłoszono już w Polsce plany otwarcia nowych hoteli w Świnoujściu (I kw. 2012) oraz przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku (połowa 2013). Sieć prowadzi intensywne negocjacje z kolejnymi inwestorami, zainteresowanymi podpisaniem umów franczyzowych na prowadzenie hoteli pod tą marką. W Europie działa 10 Hamptonów w Wlk. Brytanii i Niemczech. W planach jest otwarcie kolejnych dwudziestu. Cała sieć liczy sobie ok. 1,8 tys. obiektów, głównie w USA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Hampton by Hilton w Bydgoszczy

  1. Ja rozumiem, że 130 potencjalnych gości przyjedzie tylko 29 autami? A co z obsługą hotelu? Gdzie będą parkować? Tak duży hotel z taką małą liczbą miejsc parkingowych to chyba pomyłka.

  2. Niekoniecznie pomyłka. Hotel podziemny może mieć 29 miesc, a obok hotelu może być hotel naziemny z większą ilością miejsc postojowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *