Cztery gwiazdki w Oświęcimiu?

Wiosną przyszłego roku rozpocząć ma się w Oświęcimiu budowa 4-gwiazdkowego hotelu ze 120 pokojami. Otwarcie przewidywane jest na połowę 2013 roku. Hotel działać ma pod międzynarodową marką.


Hotel powstanie przy wjeździe do centrum Starego Miasta na działce po Fabryce Wódek i Likierów Jakuba Haberfelda, którą w 2007 roku kupiła pracownia Susuł & Strama Architekci. „Hotel Haberfeld (tak brzmi robocza nazwa inwestycji) to bardzo złożony projekt mający doprowadzić nie tylko do powstania obiektu w centrum Starego Miasta, ale przede wszystkim do zrewitalizowania tego fragmentu miasta (…) Zdecydowaliśmy się zainwestować własne pieniądze w ten projekt. Za naszą namową konsoliduje się grupa inwestycyjna, która pomoże nam reaktywować fragment naszego miasta” – informują architekci na swojej stronie. Złożyli już wymagane dokumenty w nadzorze budowlanym i czekają na pozwolenie na budowę. Budowa ma ruszyć w marcu przyszłego roku. Trwają rozmowy z globalną siecią hotelarską, która miałaby udzielić swojej marki obiektowi. Gdy powstawały pierwsze plany budowy tego hotelu w 2009 roku, wówczas w tym kontekście pojawiała się nazwa sieci Hilton Worldwide.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *