Ruszył Blue Diamond koło Rzeszowa

8 października otwarto 4-gwiazdkowy hotel Blue Diamond w centrum sportowo-rekreacyjnym w Nowej Wsi, koło lotniska Jesionka pod Rzeszowem. Dysponuje 51 pokojami, a także bogatą ofertą Wellness & SPA oraz dostępem do szerokiejinfrastruktury rekreacyjnej. W hotelu zastosowano najnowsze rozwiązania proekologiczne.

 

Blue Diamond do produkcji energii korzysta z kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych, a także z urządzeń pozwalających na oszczędne gospodarowanie energią tylko tam, gdzie w danym momencie jest potrzebne czy z pompy ciepła, dzięki której możliwe jest całkowite ogrzanie wody basenowej ciepłem pochodzącym z odzysku. Standardowe pokoje w Blue Diamond mają 27 mkw., Premium – 30, a cztery apartamenty – 50 mkw. Sercem hotelu jest zaplecze Wellness & SPA, które oferuje m.in. basen rekreacyjny z hydromasażami i wbudowanym drinkbarem z podgrzewanymi krzesłami barowymi w wodzie oraz basen dla dzieci ze zjeżdżalnią i fontanną, a poza tym strefę saun, gabinety odnowy biologicznej i siłownię. W hotelu znajduje się też dwupoziomowa restauracja Simple z kuchnią polską i europejską opartą na składnikach naturalnych oraz z wypiekanym na miejscu pieczywem, klubo-kawiarnia z zielonym tarasem Blu Sky oraz dwie sale konferencyjne łącznie na 200 osób. Dodatkowym atutem hotelu jest fakt, że znajduje się w centrum sportowo-rekreacyjnym, dzięki czemu goście mają dostęp do krytej pływalni, kortów, stadionu piłkarskiego i orlika. Wkrótce uruchomione zostaną tam nowoczesny stadion lekkoatletyczny i pełnowymiarowa hala sportowa. Inwestorem hotelu jest firma K&B Development z Głogowa Małopolskiego, specjalizująca się w budowie domów jednorodzinnych i apartamentowców. Koszt inwestycji wyniósł 14 mln zł, z czego ponad 5 mln zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *