Świadomość ekologiczna w podróży

Jak wynika z badania portalu rezerwacyjnego HRS, w sposób odpowiedzialny do zużywania wody i energii w hotelach podchodzą głównie osoby podróżujące służbowo.


Wyniki sondażu zrealizowanego przez instytut badań rynkowych eResult na zlecenie HRS, wskazują, że osoby podróżujące służbowo są szczególnie świadome odpowiedzialności za środowisko. Pomiędzy nimi i turystami występuje pod tym względem znacząca różnica. Niemal 80 proc. podróżujących służbowo korzysta z ręczników kilkakrotnie, zaś w przypadku turystów odsetek ten wynosi około 66 proc. Podczas gdy turyści często pozostawiają klimatyzację włączoną nawet wówczas, gdy nie przebywają w pokoju, osoby podróżujące służbowo wykazują pod tym względem większą odpowiedzialność. Ponad 70 proc. z nich uruchamia klimatyzację jedynie w przypadku, gdy nie wystarcza samo otwarcie okien, zaś odsetek postępujących w ten sposób turystów wynosi około 55 proc. Duża różnica dzieli ich także pod względem korzystania z urządzeń elektrycznych. Badanie wykazało, że oszczędnie używa ich prawie 77 proc. osób podróżujących służbowo – w porównaniu do 68 proc. turystów. Szczególnie świadomi znaczenia dbałości o środowisko są goście w średnim wieku. Około 72 proc. osób między 30 do 49 rokiem życia deklaruje, że przed opuszczeniem pokoju wyłącza urządzenia elektryczne. W ten sposób postępuje około 63 proc. ankietowanych w wieku poniżej 29 roku życia. Badanie zrealizowane pod koniec czerwca 2011 r. na reprezentatywnej próbie 600 osób będących użytkownikami internetu w Niemczech.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *