336 km dla dzieci od Radisson Blu i Park Inn

Ośmioro pracowników polskich hoteli Park Inn i Radisson Blu pobiegło w 33. Maratonie Warszawskim. Pokonali łącznie 336 km i zebrali ponad 5,5 tysiąca zł, które zostaną przeznaczone dla ciężko chorych dzieci z Fundacji Mam Marzenie.

 

Jak co roku we wrześniu, hotele z Rezidor Hotel Group w Polsce, w ramach swojego programu odpowiedzialnego biznesu wspierają tych, którzy najbardziej tego potrzebują. W tym roku ich pracownicy postanowili pójść krok dalej, a właściwie przebiec 42 km dalej. Ośmioro biegaczy-amatorów reprezentujących hotele Radisson Blu i Park Inn postanowiło przebiec swój pierwszy w życiu maraton. Cała ósemka ukończyła bieg, pokonując łącznie 336 km. – Naszym głównym celem nie był wynik, chociaż to wielkie osiągnięcie ukończyć maraton. Chcieliśmy przede wszystkim zebrać pieniądze dla Fundacji Mam Marzenie, która pomaga ciężko chorym dzieciom – mówi Krzysztof Więsław, jeden z maratończyków, regionalny dyrektor finansowy na Europę Centralną w Grupie Rezidor. – Nasz cel zrealizowaliśmy z nawiązką, a co więcej, tylko grupa biegaczy w strojach Spartan zebrała na cel charytatywny więcej pieniędzy od nas. Pod tym kątem zajęliśmy drugie miejsce. Pomysł startu w 33. Maratonie Warszawskim wpisuje się w działania grupy Rezidor „Odpowiedzialni w biznesie”. W tym roku akcja odbywa się pod wspólnym hasłem „Hotele z sercem”. W czasie tego miesiąca hotele organizują działania na rzecz swoich społeczności lokalnych, a także zbierają fundusze dla międzynarodowej fundacji „World Childhood”. – Maraton w Warszawie to do dla nas tylko pierwszy krok. Oprócz dalszego angażowania się w akcje pomocowe w przyszłym roku chcielibyśmy zebrać jeszcze większy zespół na XI Cracovia Marathon, a w przyszłości zdobyć tak zwaną Koronę Maratonów Polskich – mówi Wojciech Liszka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Radisson Blu Hotel Kraków.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *