Jubileusz hotelarskiej Alma Mater

14 października br. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle obchodził doniosły jubileusz - 70 rocznicę powstania Na związanych z jubileuszem uroczystościach wiślańskiej szkoły obecne było liczne grono absolwentów oraz zaproszeni goście. Szkoła, która powstała w 1936 roku jako Prywatna Żeńska Szkoła Przysposobienia w Gospodarstwie Rodzinnym, była pierwszą placówką oświatową kształcącą przyszłych hotelarzy w województwie śląskim, a drugą tego typu w Polsce po szkole zakopiańskiej.

Dzisiaj Zespół Szkół z Wisły zaliczany jest do najlepszych szkół hotelarskich w Polsce. W ostatnich latach szkoła realizuje programy europejskie, takie jak: Sokrates Comenius, Leonardo da Vinci, Interreg IIIA, PHARE, a także programy w ramach Euroregionu Śląska Cieszyńskiego, dzięki którym budżet z projektów napisanych przez nauczycieli w ostatnim pięcioleciu przekroczył już 160 tys. euro. Szkoła szczyci się faktem, że od kilku lat, wszyscy absolwenci znajdują pracę w hotelach, więcej, nie muszą jej szukać - propozycje napływają na długo przed maturą.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *