GASPOL laureatem „Nowego Impulsu” za rok 2011

GASPOL został nagrodzony za inicjowanie przekształceń, wdrożeń nowych technologii i innowacji. Nagrodę odebrał Sylwester Śmigiel – Prezes Zarządu GASPOL SA podczas VIII Kongresu Nowego Przemysłu, który odbył się                          w dniach 19-20 października w Warszawie.


„Nowy Impuls” to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za działalność, która wskazuje nowe drogi zmian służących wzrostowi i wspieraniu mechanizmów rozwoju sektora energetyczno-paliwowego.

W uzasadnieniu, Kapituła konkursu zwróciła uwagę, że GASPOL jest w Polsce mecenasem działającego od ponad roku programu Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) na rzecz podnoszenia potencjału i walki z ubóstwem energetycznym społeczności wiejskich                            i podmiejskich. Ta inicjatywa, wpisana w biznesową strategię GASPOLU, jest jednocześnie szczególnie cenna w krajowych realiach i sytuuje GASPOL w kręgu firm odpowiedzialnych społecznie.

„Ta nagroda jest dla mnie bardzo cenna i ważna ale skłamałbym, gdybym powiedział,                      że jestem nią zaskoczony” – powiedział Sylwester Śmigiel, Prezes Zarządu GASPOLU, odbierając nagrodę. „Forum Rozwoju Efektywnej Energii to projekt wyróżniający się w skali całej Europy. Porusza niezwykle istotną kwestię społeczną – dostępu do nowoczesnych źródeł na obszarach wiejskich w Polsce i całej Europie. Energia od zawsze wiąże się z postępem, rozwojem. Dzisiaj także z ochroną zdrowia, środowiska naturalnego, komfortem życia mieszkańców. Chociaż wsie i osady nigdy nie będą interesującym miejscem do inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury sieciowej, to chcemy aby nie zostały po prostu zapomniane. Apelujemy do decydentów aby powstawały zachęty do poprawy rozwiązań energetycznych na terenach niezurbanizowanych. By ich mieszkańcy mogli korzystać z paliw czystych i przyjaznych, zarówno dla swojego zdrowia, jak i środowiska naturalnego. By były bardziej efektywne energetycznie a jednocześnie mogły się rozwijać, stwarzając mieszkańcom coraz lepsze warunki i komfort życia.”- dodał Śmigiel.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *