Bez sauny ani rusz

Autor: Andrzej Altmark
Trudno wyobrazić nowoczesny ośrodek SPA & wellness bez sauny. Duże, dobrze wyposażone, świadczące szeroką gamę usług odnowy biologicznej ośrodki dysponują zazwyczaj kilkoma rodzajami tych urządzeń.

Nowoczesna centra SPA & wellness wyposażane są w coraz bardziej wymyślne urządzenia. Kapsuły SPA, wieloosobowe, wielofunkcyjne wanny SPA, wanny terapeutyczne do masażu wodnego, prysznice Vichy, bicze szkockie i wiele innych urządzeń, to wszystko służy relaksowi i przywróceniu ciału sił witalnych. Trudno jednak wyobrazić sobie ośrodek SPA bez starej dobrej sauny. Pozwala ona doskonale zregenerować siły i zrelaksować się. Oddziaływanie wysokiej temperatury i odpowiedniej wilgotności hartuje organizm, stabilizuje ciśnienie i eliminuje napięcie nerwowe.

Oczyszcza i nawilża

Sauna, szczególnie fińska, jest wskazana przy zapalnych chorobach dróg oddechowych i schorzeniach reumatycznych. W czasie pobytu w saunie organizm wypaca wodę i toksyny w gorącej parówce, powstałej z polewania wodą gorących kamieni. Jednak specjaliści od odnowy biologicznej zalecają nieco inny sposób korzystania z saun: najpierw wizytę w saunie suchej, a potem parowej. Nic tak nie oczyszcza organizmu z toksyn jak spędzenie kilkunastu minut w temperaturze 60 lub 100 stopni, jaka panuje w saunie suchej. W tego rodzaju saunie można przebywać od 15 do 20 minut. Pobyt w niej wprawdzie oczyszcza skórę, ale jej nie nawilża. Dlatego po wyjściu dobrze jest odwiedzić saunę parową, w której jest niższa temperatura, ale za to wilgotność powietrza sięga stu procent.

Rodzaje i typy saun

Saun [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *