Ekspansja Holiday’ów

InterContinental Hotels Group przyspiesza swój rozwój w Polsce. W ramach kompleksu Galeria Victoria w Wałbrzychu otwarty zostanie w maju przyszłego roku Holiday Inn Express. Kolejny hotel tej marki powstaje w warszawskim centrum biurowym Poleczki Business Park. Na początku przyszłego roku w Łodzi oddany do użytku będzie Holiday Inn, a wiosną ruszy budowa następnego w Dąbrowie Górniczej. Obecnie w Polsce działa pięć obiektów tych marek.


Hotel w Wałbrzychu zaoferuje 130 pokoi na pięciu piętrach. Połowę pokoi będzie można ze sobą łączyć, co ma przyciągnąć rodziny. W hotelu znajdzie się m.in. bar w lobby oraz sala konferencyjna na 90 osób, wyposażona w przesuwaną ścianę, dzięki czemu równolegle organizować będzie można dwa spotkania. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 6 mln euro. Deweloperem otwartej rok temu Galerii Victoria i franczyzobiorcą hotelu jest firma Keen Property Partners Retail, która specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych oraz regionalnych centrów handlowych. – Wałbrzych to jedno z najszybciej rozwijających się miast w południowo-zachodniej Polsce, którego potencjał z pewnością będzie sprzyjać rozwojowi firm lokalnych oraz międzynarodowych.

 

Czynnik ten, a także bliskość kompleksu handlowo-usługowo-rozrywkowego Galeria Victoria, doskonale wpisują się w koncepcję hotelu Holiday Inn Express – powiedział David Nath, dyrektor generalny Key Hotels Group, operatora hotelu. Spółka Key Hotels Group zaangażowana była wcześniej w stworzenie i zarządzanie trzema obiektami z portfolio IHG: Crowne Plaza i Holiday Inn Express w Pradze oraz Holiday Inn Express w Bratysławie. We wrześniowym HOTELARZU informowaliśmy, że inna spółka hotelarsko-deweloperska Polish Hotel Company, której udziałowcem jest portugalski bank Banco Espirito Santo de Investimento, podpisała z IHG umowę franczyzową dotyczącą otwarcia Holiday Inn Express Warsaw Airport w kompleksie Poleczki Business Park w okolicach Okęcia. Budowa hotelu, w którym znajdą się 124 pokoje, dwie sale konferencyjne, bar i parking na 50 samochodów rozpoczęła się w sierpniu w ramach drugiej fazy realizacji tego największego centrum biznesowego w Polsce. Planowane na połowę przyszłego roku otwarcie hotelu stanowi część długoterminowego planu wprowadzania marek IHG na polski rynek przez Polish Hotel Company.

 

W Łodzi kończy się budowa Holiday Inn przy Piotrkowskiej ze 134 pokojami. Ma być on otwarty na początku przyszłego roku. Jego operatorem jest irlandzka Prem Group, jeden z najważniejszych partnerów IHG w Europie. – Pracujemy nad kolejnymi projektami i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieć więcej hoteli w Polsce – mówi Jim Murphy, prezes Grupy Prem. Z kolei w Dąbrowie Górniczej warszawski deweloper EF Nieruchomości wybuduje Holiday Inn z ok. 160 pokojami, który będzie połączony z Aquaparkiem. Rozpoczęcie tej inwestycji kilkukrotnie przekładano, ale ostatecznie ruszyć ma ona wiosną przyszłego roku. O planach ekspansji sieci IHG więcej w sekcji Rynek Hoteli na str. 20.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *