Nowy sezon w igloo

Już po raz siedemnasty gości przyjął Ice Hotel (Hotel Lodowy) położony w szwedzkiej Laponii, w miejscowości Jukkasjarvi, który w tym sezonie otwarto 8 grudnia. Przygotowano 82 lodowe pokoje, w tym 22 apartamenty.

W pokojach hotelowych goście śpią na wykonanym z lodu łóżku. Za prześcieradło służy skóra renifera, na której kładzie się śpiwór i przykrywa się kolejną skórą renifera. W pomieszczeniach panuje temperatura -5ĄC. Po obudzeniu gościom podaje się gorący sok z cytryny.
Za kołdrę służy skóra z renifera
W cenę pokoju wliczone jest nie tylko śniadanie, ale i poranna sauna. Jednak za takie atrakcje trzeba słono zapłacić. W tym roku noc w apartamencie dla jednej osoby kosztuje 723 euro, natomiast w jednoosobowym pokoju 315 euro. Z porównania z wynoszącą 132 euro ceną identycznego pokoju w roku 1999 wynika, że jest to hotel o najszybciej rosnących cenach na ziemi.

Nic dziwnego, bo budowany z krystalicznie czystego lodu, śniegu i stalowego szkieletu hotel funkcjonuje jedynie od początku grudnia do kwietniowych roztopów. Ten znajdujący się 12 kilometrów od Kiruny, 200 km za kołem podbiegunowym obiekt jest pierwszym na świecie lodowym hotelem. Inne lodowe hotele: w Alpach i w Rumunii funkcjonują dopiero od kilku lat.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *