Ekologiczne rozwiązania CWS-boco nagrodzone międzynarodowymi certyfikatami

Rosnąca świadomość ekologiczna wśród konsumentów inspiruje i motywuje przedsiębiorstwa do tworzenia i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju oraz podejmowania działań ukierunkowanych na ochronę środowiska. Do firm, które w  swojej działalności konsekwentnie stosują filozofię minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko, należy lider w branży outsourcingu czystości CWS-boco. Potwierdzają to międzynarodowe certyfikaty zdobyte przez produkty tej firmy.


Zadaniem każdej odpowiedzialnej firmy jest nie tylko dostarczanie produktów zgodnych z oczekiwaniami jej klientów, lecz także dbałość o to, aby były one przyjazne zdrowiu ludzkiemu i środowisku naturalnemu. Firma CWS-boco, kierując się stworzoną przez siebie filozofią „Serving you – serving nature” („Służąc Tobie, służymy naturze”), od zawsze łączy troskę o użytkownika swoich produktów i usług z zaangażowaniem w ochronę środowiska, jako podstawą rozwoju swojej działalności biznesowej. Na stronie www.serving-nature.com CWS-boco prezentuje swoje projekty proekologiczne realizowane we wszystkich krajach.


Jak podkreśla Arkadiusz Choczaj, Kierownik Marketingu CWS-boco Polska, prośrodowiskowa filozofia firmy nie kończy się tylko na zwykłym teoretyzowaniu: − Naszą przyjazną środowisku politykę realizujemy m.in. poprzez oszczędne i zoptymalizowane zużycie wody i energii w procesach produkcji, podnoszenie efektywności procesów, ciągłe modernizowanie floty logistycznej – tłumaczy Arkadiusz Choczaj. – Istotne jest również to, że począwszy od etapu projektowania naszych produktów kładziemy nacisk na to, aby nadawały się one do wielokrotnego użycia i zawsze zapewniały właściwy poziom higieny dla użytkownika – dodaje.
Ukoronowaniem proekologicznego zaangażowania firmy CWS-boco jest uzyskaniew tym roku najważniejszego na rynku niemieckim ekologicznego certyfikatu DER BLAUE ENGEL oraz certyfikatu bezpieczeństwa produktu Öko-Tex Standard 100 dla rolek ręcznika bawełnianego CWS. System wymiennych rolek ręcznika wraz z usługą ich prania, który jest doskonałą alternatywą dla ręczników papierowych, czy nie lubianych suszarek do rąk, jest rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, ze względu na swoją funkcjonalność i przyjazność w eksploatacji.


Podajnik udostępnia za  każdym razem wyłącznie nowy fragment bawełnianego materiału, który doskonale i szybko suszy dłonie, tak jak robimy to w domu. Oddzielne komory w podajniku na czystą i zużytą część 35-metrowej rolki oraz dostęp wyłącznie do czystego fragmentu ręcznika zapewnia najwyższy komfort i standard higieny. Zamontowanie podajników ręcznika bawełnianego w rolkach w łazienkach pozwala skrócić czas suszenia rąk i zwiększyć ich przepustowość.


Certyfikat Öko-Tex Standard 100, wydawany przez niemiecki instytut Hohenstein Textile Testing Institute, jest zaświadczeniem braku substancji szkodliwych w wyrobach tekstylnych. Do substancji, których nie posiadają produkty oznaczone tym certyfikatem, należą m.in. pestycydy, chlorofenole czy zabronione metale ciężkie. Zgodnie z tym, co podkreślił Arkadiusz Choczaj, Öko-Tex Standard 100 mogą otrzymać wyłącznie tekstylia, których wszystkie komponenty zostały gruntownie przebadane na każdym etapie produkcji. Wyróżnienie to przyznawane jest od 1992 roku.
Certyfikat ekologiczny DER BLAUE ENGEL jest przyznawany od 1978 roku za zaangażowanie firm w ochronę środowiska, nagroda ta jest najstarszym tego typu oznaczeniem na świecie. System ręczników bawełnianych CWS otrzymał ją za wyjątkowe znaczenie dla redukcji śmieci. Nie bez znaczenia był także fakt, że w ramach outsourcingu czystości pranie zużytych rolek odbywa się w zakładach pralniczych CWS-boco, które działają w oparciu o efektywne wykorzystanie energii i minimalizację szkodliwych chemicznych procesów czyszczenia. Decyzję o włączeniu ręcznika bawełnianego CWS do grona produktów oznakowanych certyfikatem DER BLAUE ENGEL ogłoszono pod koniec września podczas targów handlowych CMS 2011 w Berlinie.


W 2010 roku pralnie firmy CWS-boco w Szwecji uzyskały równie ważną certyfikację ekologiczną na realizowane usługi pralnicze - Nordic Swan - opartą na kryteriach krajów nordyckich. Znak ekologiczny Nordic Swan oznacza, że nasze pralnie spełniają wymagania dotyczące ochrony środowiska, zużycia energii i wody, substancji chemicznych, odpadów i opakowań. Nordic Swan jest znakiem ekologicznym przyznawanym od 1989 roku w krajach nordyckich.


Oba wyróżnienia ekologiczne należą do najbardziej prestiżowych międzynarodowych odznaczeń przyznawanych firmom w zakresie działań przyjaznych środowisku.
− Zdobycie tak wielu wyróżnień cieszy nas tym bardziej, że firma CWS-boco od zawsze stawiała na wykorzystanie ręczników bawełnianych w miejsce papierowych, jako sposobu na zmniejszenie ilości niepotrzebnych odpadów – informuje Arkadiusz Choczaj. – Oznaczenia te są również wyraźnym sygnałem dla naszych klientów, że kupują produkt bezpieczny dla środowiska i dla użytkowników – dodaje.
Znaczenie międzynarodowych certyfikatów dla wizerunku firm i ich klientów podkreśla także Barbara Szczęsna, konsultant ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w firmie Goodbrand: − Odpowiedzialność społeczna firm powinna być rozumiana jako strategiczne podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju i opieranie na CSR (corporate social responsibility) swojej przewagi konkurencyjnej – tłumaczy Barbara Szczęsna. − Oferowanie klientom produktów opatrzonych certyfikatem jakości to dziś standard. Firmy, które już dziś strategicznie podchodzą do środowiskowej wartości łańcucha dostaw myśląc kategoriami długoterminowymi, pracują nad lojalnością swoich odbiorców, których oczekiwania w tym obszarze powoli, ale stale rosną – dodaje.


Oferowanie ekologicznych rozwiązań oraz ochronę wody, gruntów i atmosfery firma
CWS-boco realizuje poprzez innowacyjną technologię i organizację produkcji: – Wydajna technika pralnicza, jak również optymalna technologia prania, umożliwiają rezygnację z uciążliwych dla środowiska chemicznych procesów czyszczenia i jednocześnie zmniejszają zużycie wody oraz zapotrzebowanie na środki piorące – informuje Arkadiusz Choczaj.


– Przywiązujemy ogromną wagę do przyjaznego dla środowiska sposobu produkcji
i usuwania odpadów. Dlatego tym bardziej cieszę się, że nasze wysiłki w tym zakresie zostały docenione poprzez przyznanie międzynarodowych nagród ekologicznych – dodaje.


CWS-boco jest o lat aktywnym członkiem ETSA (European Textile Service Association), stowarzyszenia europejskiej branży usług tekstylnych z siedzibą w Brukseli, będącego uznanym partnerem przemysłowym dla Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. ETSA skupia się na tematach higieny, zdrowia i ochrony środowiska, a CWS-boco, jako jego członek, spełnia wszystkie określone przez stowarzyszenie wytyczne dotyczące ochrony środowiska.

Więcej informacji pod adresem: www.cws-boco.pl.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *