Więcej turystów i biznesmenów

Wciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2006 roku Polskę odwiedziło 11,9 mln turystów, o 400 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie ub.r., wynika z szacunków Instytutu Turystyki. W ciągu całego roku 2005 przyjechało do Polski 15,2 mln osób.

W statystyce tej IT uwzględnia tylko przyjazdy niezwiązane z działalnością zarobkową i mające co najmniej jeden nocleg w Polsce. W sumie, od stycznia do września odwiedziło Polskę w bieżącym roku 48,1 mln cudzoziemców, czyli tyle samo co w roku ubiegłym.

Najwięcej, bo 27,596 mln przyjechało do Polski Niemców, na drugim miejscu - 9,244 mln - znaleźli się obywatele nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. Na kolejnym uplasowali się nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy: Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy, których było 8,38 mln. Przez trzy pierwsze miesiące z kraju wyjechało 36,4 mln Polaków.

Jest to o 10,4 proc. więcej niż w roku 2005. Jak wynika z danych IT, w lipcu i sierpniu na podróże w kraju, które średnio trwały 10 dni, Polacy wydali 786 zł na osobę. Podczas trzydniowych wyjazdów nasi rodacy wydawali średnio 263 złote na osobę.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *