Sheraton otwarty na miękko

Sheraton Poznań Hotel 20 listopada przyjął pierwszych gości. Tego dnia oficjalnie zakończyła się trwająca od wiosny 2005 roku budowa hotelu. Obiekt już działa (jest po tzw. soft opening) chociaż wewnątrz trwają jeszcze prace wykończeniowe, m.in. w części restauracyjnej i rekreacyjnej.

Z hotelowego basenu goście będą mogli korzystać dopiero od stycznia. Uroczyste otwarcie całkowicie ukończonego hotelu planowane jest na 8 lutego przyszłego roku. Koszt budowy hotelu ośmiokondygnacyjnego, posiadającego 183 pokoje wyniósł 30 mln euro. Obiektem zarządza Starwood Hotels&Resorts Worldwide Inc.
Jeden z pokoi w poznańskim Sheratonie
Inwestorem jest spółka Centrum Obsługi Biznesu, zaś projekt przygotowało Przedsiębiorstwo Projektów i Realizacji "Mat" z Gdańska. W drugim etapie budowy obok hotelu, od strony ul. Roosevelta, powstanie część biurowa. Wyremontowana zostanie też zabytkowa drukarnia. Początkowo planowano w dawnej drukarni zlokalizować biura, ostatnio jednak mówi się o możliwości przeniesienia tam kasyna. Wcześniej w miejscu hotelowo-biurowego kompleksu u zbiegu ulic Bukowskiej i Roosevelta stał budynek wzniesiony z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej w 1929 r.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *