Pierwsza gwiazdka w czterech gwiazdkach

Nie samotnicy, nie uciekający od tradycji a całe rodziny chcące spędzić we wspólnym gronie okres świąteczny–według ekspertów właśnie takie osoby decydują się najczęściej wyjechać na święta. Z roku na roku jest ich coraz więcej

 

Wielu osobom wydaje się, że wyjazd na święta wiąże się z zerwaniem tradycji czy zamianą świąt na urlop. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. –Nic bardziej nie umożliwia świętowania z bliskimi, jak pobyt w hotelu. Ludzie nie muszą spędzać godzin w kolejkach sklepowych i stojąc nad garnkami. Wszystko jest przygotowane i podane. A rodzinom pozostaje jedynie… świętowanie– mówi Jan Oleksy, właściciel Pałacu w podkrakowskiej Paszkówce, który po raz dziesiąty organizuje Boże Narodzenie w swoim hotelu.

 

Tradycja najważniejsza

Jak wynika z różnych badań sondażowych, Polacy coraz bardziej przywiązują wagę do tradycji i chętnie angażują się w świąteczne zwyczaje. Prawie 100 proc. osób pytanych przez TNS OBOP, w jednym z badań sondażowych, odpowiedziało, że w wigilię dzieli się opłatkiem, je tradycyjne potrawy i ma ubraną choinkę. Niecałe 90 proc. przyznało, że przestrzega w wigilię ścisłego postu i obdarowuje się prezentami. Nieco mniej, ale wciąż sporo osób, zadeklarowało, że chodzi na pasterkę, wspólnie śpiewa kolędy i kładzie sianko pod obrusem-kolejno 76 proc., 75 proc. i 74 proc. ankietowanych osób zaznaczyło taką odpowiedź. Hotele wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, prześcigają się w organizowaniu atrakcji dla świętujących. Zazwyczaj w pakietach świątecznych nie brakuje, wspólnego ubierania choinki, śpiewania kolęd czy przyjścia Mikołaja. Niektóre hotele idą dalej. –Jeśli komuś zabraknie pracy, zechce polepić pierogi czy pomóc w gotowaniu zupy grzybowej, to może robić to pod okiem naszego szefa kuchni. Przy okazji można się wymienić przepisami– śmieje się Jan Oleksy, właściciel XIX wiecznego Pałacu w Paszkówce.

 

Podwójne świętowanie

Podobnie jest w kwestii sylwestra. Zwłaszcza, że bardzo często, goście przyjeżdżający na święta, zostają do Nowego Roku. Dodatkowy plusem spędzania wyjazdowych świąt, jest możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji, którymi dysponują hotele. Tym o wyższym standardzie, zazwyczaj nie brakuje jacuzzi, sauny czy nawet kąpieli w kozim mleku.

Choć to ostatni dzwonek by zarezerwować miejsce na świąteczny wyjazd, to ludzie często decydują się dopiero na ostatnią chwilę. Zazwyczaj jednak, dla hoteli nie stanowi to problemu –Jeśli będziemy mieć wolną komnatę lub pokój hotelowy, to serdecznie zapraszamy. Jedzenia starczy dla wszystkich– mówi Jan Oleksy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *