Warszawa: Mercure Chopin schodzi z rynku…

Po 18 latach od uruchomienia 15 grudnia zakończy działalność hotel Mercure Chopin w centrum Warszawy, a następnie zostanie wyburzony. Na jego miejscu powstanie 155-metrowy biurowiec z parkingiem na 450 samochodów. Za 31 mln euro działkę od Accoru przejmuje deweloper Echo Investment.

 

Przedwstępną umowę na zakup działki wraz ze stojącym na niej hotelem Mercure z 250 pokojami podpisano w połowie ubiegłego tego roku. Ostateczna umowa była uzależniona od uzyskania przez Echo Investment decyzji o warunkach zabudowy pozwalających postawić tam tak wysoki biurowiec, pozytywnego efektu badania stanu prawnego i technicznego nieruchomości oraz wykreślenia hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości. „Niedawno stołeczny ratusz wydał nam warunki zabudowy potwierdzające, że budowa obiektu o takich gabarytach w tym miejscu jest możliwa” – powiedział „Gazecie Stołecznej” Wojciech Gepner, rzecznik Echo Investment. Będzie to jeden z najwyższych budynków w Warszawie oferujący na działce o pow. 0,32 h ponad 60 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Nad jego projektem pracuje biuro Kuryłowicz & Associates. Otwarty w 1993 roku hotel Mercure Chopin był jednym z pierwszych zachodnich hoteli zbudowanych w Polsce po 1989 roku. Niepewny jest też los innego hotelu zarządzanego przez Orbis – Holiday Inn, zbudowanego w 1989 roku przy Dworcu Centralnym. Od dłuższego czasu krążą pogłoski, że planowane jest jego wyburzenie, tak jak sąsiedniej galerii City Center zbudowanej w 1991 roku, na której miejscu powstaje obecnie wieżowiec Złota 44 zaprojektowany przez Daniela Libeskinda.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *