Warimpex wycofuje się z hoteli ekonomicznych

Warimpex sprzedał swoje 50 proc. udziałów w projekcie rozwojowym hoteli ekonomicznych w Europie Środkowej na rzecz partnera joint venture Starwood Capital Group. Sprzedaż obejmuje dwa hotele: Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu, które otwarte mają być w pierwszej połowie 2012 roku oraz działki pod budowę hoteli m.in. w Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. Cena sprzedaży nie została ujawniona.

 

Projekt budowy dziewięciu hoteli marek Campanile i Premiere Classe w Polsce, Czechach i na Węgrzech rozpoczął się w 2007 roku, gdy austriacki deweloper Warimpex zawarł z siecią Louvre Hotels strategiczne porozumienie w tej sprawie. Na początku 2009 roku Louvre Hotels przeniósł swój udział finansowy na Starwood Capital Group, właściciela sieci, ale pozostał partnerem w pracach nad rozwojem hoteli, zajmie się ich prowadzeniem i będzie działał jako franczyzodawca marek. Po ostatniej decyzji Warimpeksu Starwood Capital Group został jedynym właścicielem projektu.

 

Pierwszymi hotelami, które zostaną uruchomione, będą Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu łącznie z blisko 300 pokojami. Ich budowa rozpoczęła na pod koniec ubiegłego roku, a oddanie do użytku planowane jest w pierwszej połowie przyszłego. W połowie 2011 roku rozpocząć się miała też budowa hoteli Campanile w Bydgoszczy ze 117 pokojami i w Zielonej Górze z 84 pokojami, a pod koniec roku kompleksu składającego się z Campanile i Premiere Classe w Katowicach z 200 pokojami. Budowy jednak nie rozpoczęły się do dziś. Warimpex zaangażował się w ten projekt, tłumacząc, że dzięki temu chce poszerzyć i zdywersyfikować portfolio swoich aktywów, uzyskując tym samym możliwość optymalnego reagowania na fluktuacje rynkowe w przyszłości.

 

Warimpex jest obecnie właścicielem lub współwłaścicielem 20 hoteli m.in. w Polsce, Czechach, Rumunii, Niemczech i Austrii. W Polsce należy do niego połowa udziałów w hotelu InterContinental, a także hotele andel’s w Łodzi, Angelo w Katowicach, Chopin w Krakowie i Amber Balic w Międzyzdrojach, od 2009 roku dzierżawi też hotel andel’s w Krakowie, którego wcześniej był właścicielem. W tym roku sprzedał już swoje 25 proc. udziałów w hotelu Jan III Sobieski za 2,3 mln euro. Za to planuje rozbudowę krakowskiego hotelu Chopin o dwa nowe skrzydła i parking podziemny, a w sąsiedztwie chce postawić 12-kondygnacyjny biurowiec. Musi jednak najpierw wykupić od miasta działkę wraz ze swoim hotelem za blisko 43 mln zł. Łącznie inwestycja ta kosztować ma ponad 300 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *