Hotele Ideal w sieci ComfortExpress

ComfortExpress przyłączył do swojego systemu franczyzowego dwa obiekty działające dotychczas pod nazwą Ideal: 3-gwiazdkowy hotel w Pruszkowie, który będzie funkcjonował pod nowo stworzoną w strukturach sieci marką ComfortBiznes oraz 2-gwiazdkowy hotel w Świebodzinie. Ich przejęciem zainteresowana też była sieć Hotele Focus.

 

ComfortBiznes Pruszków posiada 68 pokoi, restaurację i sale konferencyjne. Hotel jest zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich, zaczynających się centrum Warszawy. Hotel w Świebodzinie znajduje się 80 km od granicy z Niemcami w pobliżu głównych międzynarodowych szlaków komunikacyjnych i w niedalekiej odległości od jednego z największych na świecie pomników Jezusa Chrystusa. Dysponuje 38 pokojami, łącznie 87 miejscami. Do dyspozycji gości jest również restauracja oraz dwie sale konferencyjne. Hotele Ideal należały do spółki Investon, która chciała stworzyć sieć hoteli ekonomiczno-tranzytowych przy głównych szlakach komunikacyjnych biegnących przez Polskę. Hotel w Świebodzinie otwarty został w 2003 roku, a w Pruszkowie w 2004 roku.

 

Ostatecznie Investon kończy działalność na rynku hotelarskim w związku z włączeniem firmy Tonagro, która była właścicielem firmy do Polskiego Holdingu Nieruchomości, który powstał w kwietniu tego roku z połączenia siedmiu spółek Skarbu Państwa, m.in. Dipservice’u, Inraco i Składnica Księgarska. Wydzierżawieniem hoteli Idea zainteresowana też była polska sieć Hotele Focus, która posiada hotele w Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku. Mimo zaawansowanych negocjacji Investon zdecydował się ostatecznie przyjąć propozycję ComfortExpress. ComfortExpress S.A. działa na polskim rynku od 2005 roku. Posiada 13 obiektów noclegowych i cztery gastronomiczne. Jest pierwszą polską siecią hoteli i restauracji, funkcjonującą na zasadach systemu franczyzowego w segmencie ekonomicznym. ComfortExpress zajmuje się projektowaniem, budowaniem, finansowaniem i wspieraniem obiektów przynależących do sieci


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *