Łódź: Centrum -Hotele sprzedane

43,1 mln zł zapłacił Skarbowi Państwa łódzki producent napojów EKO-VIT za 85 procent udziałów spółki Centrum-Hotele, która jest właścicielem pięciu hoteli 3- i 2-gwiazdkowych w Łodzi. Jeszcze w połowie 2010 roku Skarb chciał je sprzedać za 91 mln zł.
Do spółki, która powstała w 2008 roku z przekształcenia Przedsiębiorstwa Turystycznego Łódź, należą hotele Centrum, Światowit, Mazowiecki, Polonia Palast i Savoy. Łącznie oferują blisko tysiąc miejsc noclegowych. 15 proc. udziałów w firmie posiadają pracownicy. W ramach procesu prywatyzacyjnego Ministerstwo Skarbu Państwa próbowało już dwukrotnie sprzedać spółkę na aukcji, za drugim razem obniżając cenę do 80 mln zł, ale nikt się nie zgłosił. W końcu zdecydowano się na tryb negocjacji i wówczas pojawiło się trzech zainteresowanych, m.in. Antoni Ptak, właściciel centrum targowego w Rzgowie i łódzka firma dewelopersko- inwestycyjna Central Found of Immovables.
Ostatecznie spółkę kupiła firma EKO-VIT, która zajmuje się produkcją oraz rozlewem napojów gazowanych i niegazowanych, m.in. napoju energetycznego EXE dla stacji BP Polska. Właściciel EKO-VIT Robert Jaruga zapowiada, że chce utrzymać działalność hotelarską w wyremontowanym ostatnio hotelu Polonia Palast, który zbudowany został w 1913 roku w stylu modernistycznym (dlatego część kosztów remontu pokryło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz w Światowicie, natomiast najprawdopodobniej zamknie hotel Centrum, który wymagałby największych inwestycji. Do spółki Centrum-Hotele należy również działka położona na atrakcyjnych przedmieściach Łodzi, nieopodal Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i kilkanaście kilometrów od węzła autostradowego w Strykowie. W ubiegłym roku spółka zanotowała 13,3 mln zł przychodów i blisko 3,5 mln zł straty. Zatrudnia blisko 200 pracowników

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *