Drużyny wybrały hotele na Euro 2012

Autor: Wiktor Kołakowski
13 z 16 drużyn, które wezmą udział w Euro 2012, wybrało polskie hotele jako swoją bazę podczas imprezy, mimo że część z nich swoje mecze rozgrywało będzie na Ukrainie. Oprócz wcześniej zakontraktowanych, do grona obiektów goszczących reprezentacje dołączyły m.in. Sheraton w Sopocie, Bristol w Warszawie, Monopol we Wrocławiu, Marine w Kołobrzegu i Warszawianka w Jachrance.

Losowanie grup, które odbyło się 2 grudnia w Kijowie, było bardzo korzystne dla reprezentacji Polski, gdyż trafiła na najsłabszych z możliwych rywali: Greków, Rosjan i Czechów. Ale dla polskiej branży turystycznej było jednym z gorszych, jakie mogła sobie wyobrazić. Drużyny, za którymi jeździ najwięcej kibiców m.in. Anglia, Niemcy, Francja, Holandia, czy Dania i Szwecja, których kibice liczyli, że przepłyną tylko promem Bałtyk i pójdą na stadion, grały będą na Ukrainie. W Polsce zagrają reprezentacje małych krajów pogrążonych w kryzysie jak Grecja czy Irlandia, równie niewielka Chorwacja czy Czechy, których drużyna rozegra wszystkie swoje mecze grupowe w niedalekim od granicy Wrocławiu. Z bardziej licznych i zafascynowanych footballem nacji do „polskich” grup trafili jedynie Hiszpanie i Włosi (oraz Rosjanie, którzy jednak fanatycznymi kibicami piłki raczej nie są).

html>

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *