Problem komputerowy. Kiedy możemy zmodyfikować program komputerowy?

Jakiś czas temu kupiliśmyhotelowy program komputerowy.Chcemy go nieco zmienić, dopasowaćdo potrzeb naszego hotelu. Poprosiliśmyzaprzyjaźnioną z nami firmę informatycznąo wprowadzenie do programuwskazanych przez nas zmian.Jednak firma ta zwróciła nam uwagę,że aby zmodyfikować program,musimy mieć zgodę jego autora.Bardzo nas ta informacja zdziwiła,bo sądziliśmy, że po zakupie programui wniesieniu sporej opłaty za licencjęmożemy z nim zrobić wszystko,co chcemy. Jak postąpić w tej sytuacji?

Informacja dotycząca możliwości wprowadzeniazmian do programu, którą Czytelnicy otrzymali odfirmy informatycznej, jest zgodna z prawdą, chociażdla pełnego obrazu sytuacji należy ją nieco rozwinąć.Zgodnie z przepisami, jeżeli umowa licencyjnanie stanowi inaczej, przystosowywanie lub jakiekolwiekinne zmiany w programie komputerowym niewymagają zgody jego twórcy, jeżeli są niezbędne dokorzystania z programu zgodnie z jego przeznaczeniem.Wspomniana zasada dotyczy również poprawianiabłędów w programie komputerowym przezosobę, która legalnie weszła w jego posiadanie (czylizakupiła program i posiada [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Piotr Piwowarczyk

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *