Hotelowe inwestycje przy lotniskach

W I kwartale tego roku lotnisko w Pyrzowicach ogłosić ma przetarg na dzierżawę działki pod 3-gwiazdkowy hotel międzynarodowej marki z ok. 120 pokojami. Z kolei spółka Port-Hotel już ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę hotelu Hampton by Hilton przy Okęciu ze 116 pokojami, a wkrótce ogłosi kolejny na budowę Hamptona przy lotnisku w Gdańsku. W Balicach ruszyć ma w tym roku budowa Hilton Garden Inn ze 150 pokojami.

 

Rozbudowa lotnisk związana z Euro 2012 i rosnąca liczba pasażerów, których ma przybywać do Polski coraz więcej, spowodowały, że porty lotnicze intensywniej zabrały się do inwestycji hotelarskich. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze poinformowało, że w I kwartale 2012 roku planuje ogłosić przetarg na dzierżawę działki pod budowę hotelu przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach. Przedmiotem dzierżawy będzie nieruchomość o powierzchni 5,5 tys. mkw. położona w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu pasażerskiego i parkingu. W przyszłości będzie istniała możliwość dzierżawy dalszej części działki o powierzchni 4,5 tys. mkw. na potrzeby modułowej rozbudowy hotelu. Zakładany okres dzierżawy wynosi 25 lat. Hotel ma posiadać od 112 do 124 pokoi w standardzie 3-gwiazdkowym i „funkcjonować w systemie międzynarodowej rezerwacji”. Z kolei należąca do Przedsiębiorstwa Państwowegogo Porty Lotnicze spółka Port-Hotel, która w ub.r. podpisała umowy franczyzowe z Hilton Worldwide na otwarcie dwóch hoteli ekonomicznych Hampton by Hilton przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku, ogłosiła właśnie przetarg na generalnego wykonawcę obiektu w stolicy. Dotyczy on budowy hotelu ze 116 pokojami wraz z budynkiem biurowym, garażem podziemnym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Oferty można składać do 27 lutego. – Chcemy sprawnie przeprowadzić przetarg, aby jak najszybciej rozpocząć prace budowlane i w połowie 2013 roku przekazać hotel do użytku – mówi Mirosław Moczarski, prezes zarządu Port-Hotel. – Równocześnie prowadzimy działania zmierzające do ogłoszenia przetargu na budowę obiektu przy lotnisku w Gdańsku. Stanowi to ważną część naszej strategii, która zakłada uruchomienie w roku 2013 trzech nowych hoteli. Tym trzecim hotelem ma być 5-gwiazdkowy Renaissance z 225 pokojami należący do sieci Marriott International, który otwarty będzie na Okęciu obok 4-gwiazdkowego Courtyard by Marriott. W tym roku rozpocząć ma się też budowa 4-gwiazdkowego hotelu Hilton Garden Inn w podkrakowskich Balicach w ramach inwestycji związanych z rozbudową lotniska. Umowę franczyzową na ten obiekt, którego inwestorem jest spółka celowa powołana przez Port Lotniczy Balice, podpisano jeszcze w 2010 roku, a według pierwotnych założeń miał on zacząć działać już w tym roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *