Telewizja Hotelowa 2.0

Telewizja Hotelowa 2.0, czyli telewizja cyfrowa oparta na sieci komputerowej (IPTV) staje się coraz bardziej popularna w hotelach. Czym się różni telewizja IPTV od tradycyjnej, jakich korzyści może się spodziewać się gość, jakie są ryzyka związane z jej zastosowaniem?
Telewizja IPTV w stosunku do telewizji tradycyjnej oferuje bardzo duże możliwości personalizacji informacji kierowanych dla gościa hotelu. Przede wszystkim dostosowuje ofertę hotelu do jego indywidualnych preferencji. Wiadomość powitalna, komunikaty wysyłane przez recepcję, czy chociażby całe menu systemu są wyświetlane w języku ojczystym gościa. Może być również stworzony dedykowany zestaw kanałów z programami w jego języku. Do tego np. oferta menu restauracji może być wyświetlana z najczęściej zamawianymi przez gościa daniami (system telewizyjny pobiera historię odwiedzin z centralnego systemu hotelowego).

 

Zalety

Jeżeli pobyt gościa wiąże się z konkretnym wydarzeniem: konferencją, ślubem czy zawodami sportowymi to cały wygląd graficzny systemu może nawiązywać do tego konkretnego wydarzenia. Ciekawą funkcją w tym kontekście są także usługi informacyjne. Z poziomu telewizora w pokoju hotelowym gość dowiaduje się o interesującym go wydarzeniu, sprawdza pogodę, kupuje bilet i zamawia taksówkę. Poza oglądaniem telewizji w jakości Full HD telewizja IPTV umożliwi [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Marcin Książek

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *