5 lat hotelu Sheraton w Poznaniu

Poznański hotel Sheraton świętuje swoje piąte urodziny. Z tej okazji 2 lutego odbyła się uroczysta gala z udziałem lokalnych władz, partnerów biznesowych, gości hotelu oraz dyrekcji sieci Starwood w Polsce.

 

 

Początkiem obchodów 5-lecia hotelu była uroczysta Gala, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz, partnerzy biznesowi, goście, klienci, przyjaciele obiektu oraz dyrekcja sieci Starwood Hotels & Resorts w Polsce.

 

„Urodziny zwykle świętuje się w gronie przyjaciół i bliskich, tak więc i my chcemy obchodzić nasze 5-lecie ze wszystkimi, którzy przyczynili się do sukcesu hotelu. Gala jest formą podziękowania dla nich za to, Ŝe byli z nami przez cały ten czas” – powiedział Marco Foelske, Dyrektor Hotelu.


Urodzinowa gala rozpoczęła się krótko przed godziną 19:00 od prezentacji multimedialnej, opowiadającej o historii hotelu. Goście mieli okazję zobaczyć nieudostepniane na co dzień zdjęcia, począwszy od wmurowania kamienia węgielnego, budowy i wykańczania budynku, poprzez uroczystość oficjalnego otwarcia, aż do fotografii dokumentujących najważniejsze momenty z poszczególnych lat działalności hotelu. Po krótkich przemówieniach dyrekcji wzniesiono urodzinowy toast i zaprezentowano film, na który składały się życzenia przesłane dla poznańskiego Sheratona z zaprzyjaźnionych obiektów z całego niemal świata.

 

Następnie wiceprezydent Miasta Poznania, Pan Tomasz Kayser w imieniu Prezydenta Ryszarda Grobelnego wręczył dyrektorowi hotelu list z gratulacjami i życzeniami pomyślności. Na zakończenie części oficjalnej, goście zostali zaproszeni do wspólnego świętowania. Do późnych godzin wieczornych goście mieli możliwość delektowania się Bufetem Śródziemnomorskim, koktajlowymi przekąskami serwowanymi w lobby i przysmakami w stylu Tex- Mex.

 

Drinki serwowano z lodowych rzeźb, a atmosfery wieczoru dopełniał nastrojowy występ na żywo w Qube Barze oraz grający w SomePlace Else zespół. Jak na prawdziwą imprezę urodzinową przystało, pojawił się też sześciopiętrowy, ważący 60 kilogramów tort, wwieziony na salę przez Szefa Kuchni.

 

Urodziny hotelu miały też aspekt dobroczynny, w postaci zbiórki książek i kolorowanek dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Wspierania Rodziny Adams. Oficjalne otwarcie poznańskiego Sheratona odbyło się 8 lutego 2007 roku. Pierwsi goście zawitali do hotelu nieco wcześniej, bo 20 listopada 2006 roku. Kamień węgielny pod
budowę obiektu wmurowano 28 kwietnia 2005 roku, tak więc budowa hotelu trwała niecałe dwa lata, a pierwsi pracownicy zatrudnieni zostali w czerwcu 2006 roku. Na przestrzeni pięciu lat hotel odwiedziło blisko 300 tysięcy gości. W tym czasie zatrzymało się tu także wiele znamienitych i sławnych osób: polityków, artystów sportowców oraz miały miejsce liczne ważne wydarzenia.

 

W ciągu pięciu lat działalności hotel wyróżnił się za sprawą inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i budowania świadomości proekologicznej m.in. poprzez udział w akcjach Godzina dla Ziemi, Sprzątanie Świata oraz poprzez przykładanie wagi do segregacji odpadów, oszczędzania wody, energii elektrycznej i wprowadzenie bezpłatnych toreb materiałowych. Poznański Sheraton wspiera UNICEF oraz lokalne organizacje m.in. Fundację Mam Marzenie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *