Oświadczenie w sprawie pożaru w Hotelu Europa w Starachowicach

Nocą 7.02.2012r w jednym ze skrzydeł hotelu Europa, znajdującym się od strony południowej, wybuchł pożar. Dzięki profesjonalizmowi i błyskawicznej reakcji personelu bardzo sprawnie przeprowadzona została ewakuacja gości do północnego skrzydła, nieobjętego zagrożeniem pożarowym. Dzięki temu nikomu z 16 ewakuowanych osób nic się nie stało.


Straż pożarna została wezwana na miejsce zdarzenia natychmiast po wykryciu pożaru. Na miejscu pracowało 31 zastępów straży pożarnej.


W chwili obecnej policja i straż pożarna prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn pożaru.
W części objętej pożarem spłonęło 5 pokoi hotelowych oraz pomieszczenia gospodarcze, które znajdowały się  na ostatnim piętrze trzykondygnacyjnego budynku.


Zarząd, dyrekcja i personel  pragnie podziękować wszystkim służbom straży pożarnej, pogotowia oraz policji za natychmiastową reakcję, oraz za ciężką pracę i pełną mobilizację na miejscu zdarzenia. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu 132 strażaków akcja gaśnicza przebiegła sprawnie, a ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą część hotelu.

Zarząd i dyrekcja oświadcza, że pożar nie wpłynie na dalszą działalność Hotelu Europa, a wszystkie zaplanowane imprezy okolicznościowe, szkolenia i konferencje będą organizowane bez zakłóceń. Zapewnia również o utrzymaniu jakości i poziomu świadczonych usług.


Rozpoczęto już prace porządkowe i remontowe w skrzydle, w którym wybuchł pożar.

Zależy nam na jak najszybszym odbudowaniu zniszczonego skrzydła i przywróceniu stanu sprzed pożaru. W chwili obecnej w pełni mobilizujemy siły i środki, aby tak się stało. 
Pragniemy również podziękować za wszelkie krzepiące słowa wsparcia i otuchy, które napływają w ostatnich dniach od naszych przyjaciół, kontrahentów i podwykonawców z różnych stron Polski. Są one dla nas bardzo ważne i motywujące do dalszej pracy.


Robert Wierucki
Dyrektor Hotelu Europa
w Starachowicach


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *