Większy Głęboczek

4-gwiazdkowy hotel Głęboczek Vine & SPA w Głęboczku Wielkim rozbudował się o dodatkowe pokoje i strefy konferencyjno –bankietowe.


Projekt rozbudowy hotelu zlokalizowanego na Pojezierzu Brodnickim o pawilon na wzgórzu ma na celu poszerzenie oferty kompleksu o możliwości organizacji większych imprez oraz stworzenie dodatkowej bazy hotelowej. Stanowi on naturalne nawiązanie stylistyczne do części już funkcjonującej. Inwestycja dotyczyła nowej strefy, w skład której wchodzą dodatkowe 23 pokoje i apartamenty oraz sale konferencyjo-bankietowe Barolo na 250 osób, Morelino na 80 osób i Nocny klub Pinot Nero. Z założenia jest to kontynuacja pomysłu w ekologicznym duchu oraz ludowej stylistyce skontrastowanej z nowoczesnymi formami i materiałami.

 

Stąd też zastosowanie we wnętrzach wielu elementów związanych z zaproponowanymi wcześniej w hotelu, takich jak naturalne drzewo, łupek czy sizal, ale i próba sięgnięcia głębiej do elementów folkloru - wykorzystania ludowych kilimów w nasyconych barwach oraz ludowych wzorów i wycinanek, również pod postacią ażurowych ornamentów w sufitach podwieszanych, co wzbogaca kompleks hotelowy o nowe, ciekawe przestrzenie, spinając jego oddzielne części stylistyczną ramą. Całość ma na celu stworzenie nowoczesnych wnętrz opartych na elementach folkloru, połączonych z materiałami stosowanymi współcześnie, które wpasowują się w naturę i charakter otoczenia oraz współgrają z architekturą obiektu. Kompleks Głęboczek powstał w 2009 roku i składa się z kilku części, m.in. budynku hotelowego Winnica, kilku chat wiejskich Osada, Winnicy SPA, gdzie przeprowadzane są w gabinetach zabiegu z wykorzystaniem kosmetyków winnych. Hotel otoczony jest winnicami, w których zasadzonych jest blisko 1,1 tys. sadzonek.

 

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *