Orco też idzie na parkiet

Orco Property Group, właściciel m.in. warszawskiego hotelu Le Regina, planuje zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w maju tego roku. Równolegle luksemburski deweloper wkroczy na parkiet giełdy w Budapeszcie.

Z emisji akcji na obu rynkach Orco zamierza pozyskać co najmniej 100 mln euro, które zostaną przeznaczone na nowe inwestycje i przejęcia innych spółek. - Biorąc pod uwagę doskonały rozwój rynku nieruchomości, jest to najlepszy moment na debiut i pozyskanie środków do dalszego rozwoju - uważa Arnaud Bricout, wiceprezes Orco Property Group. Środki z emisji firma chce przeznaczyć na realizację projektów deweloperskich i budowlanych w siedmiu krajach regionu. W Polsce Orco rozważa wejście do innych miast.

W pierwszej kolejności mogą to być: Łódź, Katowice, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Jeszcze w tym roku firma ma rozpocząć budowę 192-metrowego apartamentowca przy ulicy Złotej 44 w Warszawie.
Notowany już na giełdach w Paryżu i Pradze Orco działa w trzech segmentach rynku nieruchomości: deweloperskim, inwestycyjnym i zarządczym.

Według nieaudytowanych danych w roku 2006 wartość sprzedaży grupy wyniosła ponad 169 mln euro, zaś zysk przekroczył 24 mln euro.
Orco będzie szóstą spółką deweloperską na warszawskiej GPW i szóstą, która działa m.in. na rynku hotelarskim. Na parkiecie są już Orbis, Interferie, GTC (deweloper m.in. sieci Starwood), Echo Investment (deweloper m.in. sieci Qubus) oraz Warimpex. W drodze na giełdę jest również J.W. Construction, właściciel sieci Hotel 500.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *