Kościuszko dla Donimirskiego

Jeszcze w tym roku sieć hoteli Donimirski Boutique Hotels wzbogaci się o czwarty obiekt - hotel Kościuszko. Obecnie w zabytkowym, dwukondygnacyjnym XVIII-wiecznym dworku zlokalizowanym przy ul. Papierniczej 3 w Krakowie trwają prace renowacyjno-budowlane.


Na parterze odbudowanego budynku znajdzie się hol recepcyjny, sala śniadaniowa oraz 11 pokoi 2-osobowych. Na piętrze będzie 14 pokoi dwuosobowych oraz trzy małe pomieszczenia gospodarcze. Piwnica, parter i piętro zostaną połączone windą przystosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przeprowadzona zostanie również adaptacja piwnicy znajdującej się w północnej części budynku oraz podpiwniczenie całego budynku.

W piwnicach powstanie sala restauracyjna, sala konferencyjna z zapleczem, szatnia dla gości, węzeł sanitarny dla gości, zaplecze kuchenne dla restauracji oraz kotłownia.
Zabytkowy, dwukondygnacyjny dworek o powierzchni 500 metrów kwadratowych jest częścią zespołu dworsko-parkowego Dworku Białoprądnickiego, dawnej letniej rezydencji biskupów krakowskich.

W skład zespołu wchodzi również należący do miasta Zajazd Kościuszkowski, który także ma zostać wyremontowany na cele kulturalne. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *