Chińczycy nad Jeziorem Dąbie

Po spotkaniu władz Szczecina z przedstawicielami chińskiej firmy Tian Yu, które odbyło się w połowie stycznia, obie strony podtrzymują chęć budowy nad Jeziorem Dąbie zespołu apartamentowo-hotelowego oraz portu jachtowego z zapleczem. Inwestycja, której całkowita wartość szacowana jest na 0,5-1 miliarda euro, miałaby zostać zrealizowana najpóźniej do 2016 roku.

Na całość inwestycji, która obejmowałaby m.in. apartamentowce na wodzie, Chińczycy potrzebują minimum 50 ha.
We wrześniu 2006 roku poprzednie władze Szczecina podpisały z Tian Yu list intencyjny.
- Przywieźliśmy deklarację strony chińskiej, że firma, pragnąca inwestować w szczecińskim Dąbiu, jest wiarygodna, a planowana inwestycja ma poparcie rządu Chin - powiedział po spotkaniu Norbert Obrycki, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
- Jeśli chodzi o tereny na cele komercyjne, czyli apartamentowce, uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest ogłoszenie przetargu na grunty. Tian Yu, jak każda inna firma, będzie mogła do niego stanąć - uważa Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Na lepsze warunki Chińczycy mogą liczyć przy budowie marin. Krzystek zapowiada, że ta inwestycja może być potraktowana jako przedsięwzięcie prywatno-publiczne.
Firma Tian Yu, która została założona specjalnie na potrzeby ewentualnej inwestycji w Szczecinie, jest powiązana z Min Hoong Development, która inwestuje już w Polsce, m.in. w Sopocie wyremontowała hotel, a w Warszawie wybudowała apartamentowce - wartość obu inwestycji to 110 mln dolarów. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Chińczycy nad Jeziorem Dąbie

  1. Wiele osób twierdzi, że nie można samodzielnie i szybko nauczyć się chińskiego w domu. Oszczędność pieniędzy – do nauki języka chińskiego przez Skype nie są wymagane żadne dodatkowe podręczniki chinski prywatnie szczecin – już nie musisz wozić dzieci na zajęcia dzięki skorzystaniu z możliwości jakie dają ekorepetycje. Jestem przekonana, że znajdziesz na http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 dużo informacji dotyczących nauki języka chińskiego przez skypa za darmo oraz innych języków w formie potocznie zwanej ekorepetycje. Skupiamy się na 'głębokim czytaniu oraz słuchaniu’ co pozwoli lepiej przyswoić słówka/ wyrażenia do Twojej podświadomości, a przez to polepszyć jakość komunikacji w języku chińskim. Lekcje/nauka prowadzone przez doświadczonych lektorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *