Protel najlepszym systemem hotelowym w badaniach Busines

W badaniach dotyczących funkcjonalności systemów oraz zadowolenia Klientów, przeprowadzonych przez niezależny podmiot Business Target Group protel zajął najwyższą pozycję.

 

Badania przeprowadzone w czerwcu ubiegłego roku na 10689 niemieckich hotelach. Badania dowiodły ponadto, że protel jest drugim systemem hotelowym pod względem wielkości udziału w rynku niemieckim. Użytkowników systemów zapytano o funkcjonalność wykorzystywaną w prowadzonym biznesie oraz o ich satysfakcję z używanych rozwiązań. W przypadku systemu protel 97% odpowiedzi brzmiały, że są "usatyfakcjonowani" lub "bardzo usatysfakcjonowani".

 

Badania Business Target Group podkreśliły fakt, że niemiecki rynek jest bardzo zróżnicowany w każdym aspekcie. Udziały rynkowe dostawców oprogramowania zarządzającego hotelami charakteryzują się wysoką dysproporcją. Tylko dwóch dostawców oprogramowania, Micros Fidelio (20%) i protel (14%) stanowią jedną trzecią rynku niemieckiego. Pozostałe dwie trzecie podzielone jest pomiędzy ponad 50 różnych dostawców oprogramowania, przy czym żaden z nich nie posiada więcej niż 7,5% udziałów. W ankiecie udział wzięły w większości obiekty hotelowe skategoryzowane do 3 lub 4 gwiazdek. Hotele te zarządzane są zarówno przez indywidualnych inwestorów jak i też należą do sieci hotelowych.

 

Wyniki badań wykazały, że protel kontynuuje sukces zapoczątkowany w roku 1994 gdy spowodował niemałe zamieszanie na rynku, udostępniając pierwsze oprogramowanie dla hoteli bazujące na środowisku Windows. Obecnie niemalże wszystkie obiekty hotelowe korzystające z oprogramowania pracują w środowisku Windows, co dowodzi słuszności decyzji podjętej w latach 90tych. W roku 2007 protel okazał się jednym z pierwszych dostawców, który uruchomił oprogramowanie w chmurze (Saas - Software as a Service) w postaci usługi bookatonce przeznaczonej dla obiektów niskobudżetowych oraz małych hoteli. Przez kolejne 4 lata protel kontynuował prace rozwojowe nad środowiskiem w chmurze czego efektem jest protel Air - oprogramowanie dedykowane dla średniej wielkości hoteli oraz sieci hotelowych.

 

W chwili obecnej system protel posiada ponad 7000 tysięcy instalacji na całym świecie. W roku 2009 został z powodzeniem spolonizowany i przystosowany do wymogów prawa polskiego przez firmę Vision Time z Wrocławia. Z sukcesem w ostatnich dwóch latach spółka Vision Time wdrożyła system protel w kilkudziesięciu obiektach w Polsce. Oficjalnym dystrybutorem na Polskę jest wieloletni partner spółki Wincor Nixdorf. System protel jest dedykowany zarówno dla małych hoteli jak i dużych sieci hotelowych. Jako jeden z dwóch systemów dostępnych w Polsce posiada stuprocentową funkcjonalność pracy całej sieci hotelowej na jednej scentralizowanej bazie danych bez konieczności aktualizacji danych. Oznacza to, że wszelkie zdarzenia dokonywane w systemie w każdym z obiektów sieci zachodzą w czasie rzeczywistym w obrębie każdej informacji zapisywanej w systemie. Umożliwia to pełną i prawdziwą centralizację pracy m.in. działów: sprzedaży, marketingu i rezerwacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *