Hampton by Hilton otwarty

30 marca uruchomiony został w Świnoujściu pierwszy hotel nowej marki ekonomicznej na polskim rynku – Hampton by Hilton ze 104 pokojami. Jego inwestorem jest firma PBG Erigo, która chce otworzyć kolejny hotel Hilton Garden Inn w Poznaniu ze 170 pokojami. W przyszłym roku wystartować mają dwa kolejne Hamptony przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku.


Hotel Hampton by Hilton posiada m.in. centrum fitness i strefę biznesową oraz bezpłatny dostęp do internetu w całym obiekcie. Goście mają do dyspozycji pokoje wyposażone w specjalnie dla tej marki przygotowane łóżka Clean and Fresh Hampton Bed. Goście mogą też liczyć na wliczone w cenę śniadanie i czynny całą dobę bar. – Marka Hampton by Hilton stale rozwija swój globalny zasięg, czego przykładem jest otwarcie pierwszego obiektu w Polsce – powiedział Phill Cordell, dyrektor ds. obsługi Hilton Worlwide. – Hampton by Hilton to powszechnie znana ekonomiczna marka hoteli Hilton Worldwide, która stanowi znakomity wybór zarówno dla gości podróżujących służbowo, jak i turystów zwracających uwagę na korzystną relację wartości do ceny. Nowy hotel Hampton by Hilton w Świnoujściu usytuowany jest w centrum, przy jednej z głównych ulic handlowych, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej i promowej z ruchem wahadłowym do kąpieliska Ahlbeck oraz w bliskiej odległości od głównej trasy prowadzącej do portu miejskiego, który oferuje połączenia przewozowe i pasażerskie do Szwecji i Danii. – Jesteśmy dumni z powodu otwarcia pierwszego w Polsce hotelu Hampton by Hilton.

 

Na polskim rynku brakuje obiektów w klasie ekonomicznej, a Hampton by Hilton jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na wysoką jakość obsługi przy zachowaniu atrakcyjnych cen – powiedziała Małgorzata Kraśniewska, dyrektor generalny Hampton by Hilton Świnoujście, która wcześniej przez kilkanaście lat związana była z marką Radisson. Inwestorem hotelu jest spółka PBG Erigo, należąca do grupy kapitałowej PBG, na czele której stoi PBG S.A. – jedna z dwudziestu największych polskich spółek notowanych na GPW. Erigo odpowiada za realizację inwestycji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Kolejnym projektem hotelowym, jaki planuje uruchomić PBG jest hotel w Poznaniu nad jeziorem Maltańskim pod marką Hilton Garden Inn. Marka Hampton zalicza się do największych na świecie, działa pod nią ok. 1,8 tys. obiektów, głównie w Ameryce Północnej. W przyszłym roku sieć powiększyć ma się o dwa kolejne obiekty w Polsce: przy lotnisku w Warszawie i Gdańsku, które będą miały po ok. 120 pokoi. Ich właścicielem będzie spółka Port-Hotel należąca w całości do PP Porty Lotnicze. Obydwa są na etapie poszukiwania głównego wykonawcy. Port-Hotel zarządza już hotelem Courtyard by Marriott przy Okęciu i buduje tam kolejny obiekt z rodziny Marriotta – 5-gwiazdkowy Renaissance.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *