Inwestycje Mielno Holding

Firma Mielno Holding – Firmus Group rozpoczęła realizację drugiej fazy projektu budowy apartamentowców wakacyjnych Rezydencja Park w Mielnie. Ceny za mkw. zaczynają się w nim od 7,5 tys. zł. Cała grupa zarządza gruntami ulokowanymi nad polskim morzem, których potencjał deweloperski przekracza 1 mld euro.


W zlokalizowanej 200 m od morza i 50 m od jeziora Jamno w otoczeniu lasu sosnowego Rezydencji Park II , która weszła dopiero w fazę konstrukcyjną, sprzedano już połowę z 12 pokoi. Tuż obok niej stoi, w całości zakończony i sprzedany, pierwszy etap inwestycji. – W Rezydencji Park II , podobnie jak w etapie pierwszym, znajdzie się 12 w pełni wykończonych apartamentów, z umeblowaną i wyposażoną kuchnią w wysokiej jakości sprzęt AGD – mówi Cezary Kulesza, kierownik działu sprzedaży i marketingu z firmy Mielno Holding – Firmus Group. – Widzimy zainteresowanie wśród osób, które chcą mieć drugi dom właśnie nad morzem Bałtyckim. Po rozmowach z klientami możemy nawet ocenić, że jest to teraz modne i w dobrym tonie, by posiadać apartament wypoczynkowy. Ceny w Rezydencji Park II zaczynają się od 7,5 tys. zł za m kw. – Biorąc pod uwagę atrakcyjną lokalizację i wykończenie apartamentów, cena znacznie odbiega od średnich rynkowych, gdyż większość apartamentów nad morzem kształtuje się w cenach ok. 10 tys. zł za m kw., ale za standard deweloperski – twierdzi Cezary Kulesza. Generalnym wykonawcą Rezydencji Park II jest firma Budimex S.A. Autorami projektu są architekci ze szczecińskiej pracowni Mellon Architekci.

 

Projekt, szczególnie elewacji, nawiązuje do dawnych tradycyjnych w Mielnie domów szachulcowych. W budowie wykorzystane zostaną materiały takie jak drewno i kamień. Wykończone nimi będą głównie fasady i wnętrza, co jeszcze bardziej ma podkreślać nadmorski charakter inwestycji. Apartamenty w budynku będą miały powierzchnie od 39–53 m kw. Mielno Holding – Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w Grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 tys. mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding – Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża. Mielno Holding posiada również znaczne nieruchomości w Koszalinie i gminie Będzino, które przeznaczone będą pod realizację m.in. hoteli oraz infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także bogatej oferty obiektów sportowych, w tym autorskiego projektu 18-dołkowego pola golfowego. Planowane projekty w Koszalinie i Będzinie obejmują ponad 500 tys. mkw. nieruchomości zabudowanych. Głównymi konkurentami Mielno Holding jest Kristensem Group – lider na rynku apartamentów wakacyjnych w miejscowościach wakacyjnych (m.in. w Świnoujściu) oraz Zdrojowa Invest, prowadząca w Kołobrzegu condo-hotele z apartamentami na sprzedaż dla indywidualnych inwestorów i pracująca teraz nad dużą inwestycją w Świnoujściu (i mniejszą w Ustroniu Morskim).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *