Zbudują ponad 10 hoteli na rok

Sieć hotelowa Louvre Hotels oraz deweloper i właściciel hoteli Warimpex poinformowały pod koniec marca o utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia, którego celem jest budowa sieci hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej. Warimpex i Louvre Hotels, zamierzają zainwestować w projekt w sumie 300-500 milionów euro w ciągu najbliższych 5-7 lat. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę ponad 80 hoteli w regionie.

W pierwszej fazie inwestycji, zostanie zbudowanych, za kwotę około 150 milionów euro, około 30 hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej. Warimpex będzie pełnił rolę developera, natomiast Louvre Hotels będzie zarządzał powstałymi hotelami. Każda z firm będzie posiadać 50 procent udziałów w spółce obejmującej zasięgiem swojego działania Europę Środkową. Początek realizacji projektu przewidywany jest na połowę roku 2007. Louvre Hotels, z ponad 850 hotelami i 63 tys. pokoi, jest drugą co do wielkości siecią hotelarską w Europie.

Warimpex, to developer oraz grupa inwestycyjna, której celem jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku nieruchomości hotelarskich w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Komunikat obu firm z 26 marca potwierdził informacje podane w styczniowym numerze "Hotelarza" o planowaniu takiego joint venture.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *