Senator sprzedany

4-gwiazdkowy hotel Senator w Dźwirzynie k. Kołobrzegu ma nowego właściciela. Został nim Janusz Szymański, do którego należy też 4-gwiazdkowy hotel Lidia w Darłowie. Senator został wystawiony na sprzedaż jeszcze w 2010 roku przez spółkę Chemia Polska w likwidacji.

 

Wówczas wyznaczono za niego cenę 47 mln zł, ale mimo kolejnych prób sprzedaży nie było zainteresowanych. Dlatego jesienią ubiegłego roku wystosowano „zaproszenie do negocjacji”, które zakończyć się miało licytacją, ale i wtedy nie udało się hotelu sprzedać. Ostatecznie w kwietniu Senatora przejął zachodniopomorski biznesmen Janusz Szymański, który oprócz Lidii ma także udziały w 3-gwiazdkowym hotelu Wellness Medical SPA Unitral w Mielnie. Wartość transakcji nie została ujawniona. Dyrektorem generalnym Senatora została Kamila Barszczewska, ostatnio wicedyrektor hotelu Leda SPA w, a wcześniej dyrektor hotelu Diva SPA w Kołobrzegu. Celem, jaki postawił nowy właściel przed hotelem jest zwiększenie obecności na rynku indywidualnym i biznesowym. Planowane są prace mające na celu odnowienie obiektu. Otwarty w 2001 roku Senator był jednym z pierwszych luksusowych hoteli nad polskim morzem. Oferuje 123 pokoje i apartamenty w czterech pawilonach mieszkalnych, dwie restauracje, a także Centrum SPA & Wellness m.in. z 25-metrowym basenem, jacuzzi, saunami, kriokomorą i gabinetami zabiegowymi oraz klub fitness, a do tego 6-torowy bowling, bilard i plac zabaw. W hotelu znajdują się też cztery sale konferencyjne o łącznej pow. 380 mkw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *