Mały pokój, mała łazienka

Autor: Zygmunt Zimny
Odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia w mniejszych, a szczególnie obiektach noclegowych bez określonej kategorii, stosunkowo często bywa dużym problemem. Z jednej strony stoją minimalne normy nałożone ministerialnymi rozporządzeniami i chęci gestorów bazy, z drugiej zaś ich skromne warunki lokalowe i takież możliwości finansowe.

Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Tym bardziej, że wymagania osób korzystających z bazy noclegowej stale rosną i tylko niektórym z wyjątkową pasją do spartańskich warunków w podróży lub wypoczynku, wystarcza przechodząca powoli do historii, ale znana jeszcze z wielu hoteli umywalka umieszczona we wnęce pokoju noclegowego. Ale i na to jest rada.

Kieszonkowy zlewik Umywalki umieszczone we wnękach lub na jednej ze ścian pokoju noclegowego, to zazwyczaj starsze i większe gabarytowo elementy białego montażu. Można je z powodzeniem zastąpić nowszymi, bardziej ergonomicznymi, a przede wszystkim mniejszymi modelami. O ile jednak umywalka jest centralnym punktem "kącika łazienkowego", to jego urządzanie najlepiej zacząć od doboru kolorystyki.

W mniejszych łazienkach i wnękach łazienkowych najlepiej sprawdzają się barwy jasne. Np. chłodna barwa błękitu jest w stanie powiększyć wnętrze optycznie, a zastosowanie dodatkowo szkła oraz błyszczącego metalu dodają sprzętom świetlistości i lekkości, potęgując jednocześnie wrażenie czystej i większej przestrzeni. Wrażenie to można jeszcze zwiększyć przez niemal całkowite wyelimino [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Mały pokój, mała łazienka

  1. Byłem w wielu hotelach i natrafiłem tylko na jedną łazienkę w której nie dało się ruszać. Przy umywalce musiałem wciągać brzuch aby nie zawadzać o brodzik. A co najlepsze łazienka miała jakieś 6m2 – była po prostu źle urządzona. Do tego w ciemnych kolorach 🙁 Swoją prywatną łazienkę mam biało-błękitną, podobną widziałem na http://domifikacje.pl/mala-lazienka/ i się wzorowałem na tym projekcie. Mimo, że mała to przestronna i funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *