Ruszają hotele Louvre Hotels Group…

We Wrocławiu ruszył kompleks hotelowy Campanile – Premiere Classe z 288 pokojami, należący do Louvre Hotels Group. W czerwcu rusza również hotel Golden Tulip w Międzyzdrojach, a wkrótce Tulip Inn w Krakowie. Po ich uruchomieniu do Louvre Hotels Group należało będzie 14 obiektów, co uczyni ją drugą pod tym względem siecią hotelarską na polskim rynku, po Grupie Orbis/Accor.


Kompleks ulokowany jest w środku miasta, niedaleko odremontowanego Dworca Głównego, Aquaparku i biur, przy trasie prowadzącej na autostradę. Hotel został otwarty 12 czerwca, aby zdążyć przyjąć jeszcze gości Euro 2012. 2-gwiazdkowy Campanile dysponuje 152 pokojami, restauracją, barem oraz częścią konferencyjną z modułowymi ściankami i dostępem do światła dziennego. 1-gwiazdkowy Premiere Classe oferuje 136 pokoi, a obydwa hotele posiadają strzeżony parking na 130 samochodów. Campanile Wrocław Centrum jest dziewiątym obiektem tej marki w Polsce, Premiere Classe Wrocław Centrum – drugim. Wkrótce ruszyć ma budowa 117-pokojowego Campanile w Bydgoszczy, a potem w Zielonej Górze i Katowicach. Ale Louvre Hotels Group wprowadza również do Polski hotele Golden Tulip. Pierwszy ruszył wiosną ubiegłego roku w Warszawie z przekształcenia Kyriad Prestige, a w czerwcu rusza drugi hotel tej marki w Polsce i pierwszy zbudowany od podstaw. Golden Tulip Międzyzdroje Residence oferować będzie 110 apartamentów i rozbudowaną część Wellness. To pierwszy hotel, który jest uruchamiany przez Qualia Development – należącą do PKO BP, po podpisaniu umowy franczyzowej z Louvre Hotels Group na otwarcie 10 hoteli w ciągu pięciu lat, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Władysławowie, Juracie i Zakopanem. Ale najwcześniej ruszy hotel Tulip Inn w Krakowie, na który podpisana już została franczyza. Tulip Inn to bardziej ekonomiczna wersja Golden Tulip. Z kolei najbardziej luksusowa to Royal Tulip, która otwarta będzie w Juracie. Wszystkie obiekty Qualia Development finansowane mają być w systemie condo tzn. prywatni inwestorzy mogą wykupić pokój, a następnie udostępnigo do wynajmu operatorowi obiektu, otrzymując za to stały czynsz.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *