…ruszają Holiday’e

W czerwcu gości zaczął przyjmować hotel Holiday Inn Express w Wałbrzychu ulokowany przy Galerii Victoria. Wkrótce rusza kolejny hotel tej marki w centrum biurowym Poleczki w Warszawie. W czerwcu otwarty też został Holiday Inn w Łodzi, o którym informowaliśmy w ubiegłym numerze. Po dodaniu tych trzech obiektów, grupa IHG posiadać będzie już dziewięć obiektów w Polsce z ok. 1,5 tys. pokoi.

 

Hotel w Wałbrzychu oferuje 130 pokoi na pięciu piętrach, lobby bar i salę konferencyjną na 90 osób, wyposażoną w przesuwaną ścianę, dzięki czemu równolegle organizować będzie można dwa spotkania. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 6 mln euro. Deweloperem otwartej 1,5 roku temu Galerii Victoria i franczyzobiorcą hotelu jest firma Keen Property Partners Retail, która specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych oraz regionalnych centrów handlowych. – Wałbrzych to jedno z najszybciej rozwijających się miast w południowo-zachodniej Polsce, którego potencjał z pewnością będzie sprzyjać rozwojowi firm lokalnych oraz międzynarodowych. Czynnik ten, a także bliskość kompleksu handlowo-usługoworozrywkowego Victoria, doskonale wpisują się w koncepcję hotelu Holiday Inn Express – powiedział David Nath, dyrektor generalny Key Hotels Group, operatora hotelu. Spółka Key Hotels Group zaangażowana była wcześniej w stworzenie i zarządzanie trzema obiektami z portfolio IHG: Crowne Plaza i Holiday Inn Express w Pradze oraz Holiday Inn Express w Bratysławie. Wałbrzyski hotel został zaprojektowany przez czeskie studio architektoniczne ARCHINA z Pragi. W najbliższych tygodniach otwarty ma być też 124-pokojowy Holiday Inn Express Warsaw Airport w kompleksie Poleczki Business Park w okolicach Okęcia. Jego inwestorem i franczyzobiorcą jest spółka hotelarsko-deweloperska Polish Hotel Company, której udziałowcem jest portugalski bank Banco Espirito Santo de Investimento. W hotelu znajdą się dwie sale konferencyjne, bar i parking na 50 samochodów. Otwarcie hotelu stanowi część długoterminowego planu wprowadzania marek IHG na polski rynek przez Polish Hotel Company. W czerwcu otworzył się też Holiday Inn w Łodzi ze 127 pokojami, o którym pisaliśmy więcej w ubiegłym miesiącu. Hotel zlokalizowany przy ul. Piotrkowskiej nawiązuje architektonicznie do łódzkich kamienic z XIX wieku. Dysponuje m.in. ośmioma salami konferencyjnymi na 450 osób, restauracją i częścią SPA. Obecnie InterContinental Hotels Group prowadzi w Polsce obiekty 5-gwiazdkowe: InterContinental Warszawa (inwestor - Sienna Hotel) i Holiday Inn Kraków (Gemo); 4-gwiazdkowe: Holiday Inn Warszawa Józefów (Aquila Hotele), Holiday Inn Warszawa (Orbis) oraz Holiday Inn w Bydgoszczy (Budizol) oraz 3-gwiazdkowy Express by Holiday Inn w Krakowie (Efekt Hotele). Teraz do tej grupy dołączają trzy kolejne, zwiększając jej stan posiadania o 390 pokoi. Łącznie pod markami IHG oferowanych będzie ponad 1,5 tysięcy pokoi, co daje IHG trzecie – czwarte miejsce w Polsce wśród sieci hotelowych pod kątem liczby pokoi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *