Artystyczne oblicze inwestycji

Generalny wykonawca hotelu B&B we Wrocławiu, firma RD bud, zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa stara się przekonać mieszkańców, że widoczne zmiany w tkance miasta w czasie prowadzenia prac budowlanych, nie muszą wiązać się z zaburzeniem estetyki otoczenia. Dlatego wokół inwestycji wzniesiono 60-metrowy płot, ozdobiony malarskimi impresjami na temat stolicy Dolnego Śląska.
Biorąc pod uwagę planowany na lato 2013 termin zakończenia prac wykończeniowych, ogrodzenie placu budowy przez długi czas będzie wpisane w krajobraz miasta. Podejmując się realizacji obiektu położonego w okolicy zabytkowej części Wrocławia, firma RD bud chciała, by również sam plac budowy nie szpecił wizerunku miasta. Do udziału w projekcie artystycznym „Podwodny Wrocław”, w którego ramach ozdobiono malunkami płot otaczający inwestycję, zaproszono uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu, a także dwie firmy z branży budowlanej. Producent materiałów budowlanych, Baumit przekazał młodym plastykom farby, a specjalizujący się w produkcji i dystrybucji akcesoriów malarskich Global Point - niezbędnych narzędzi do pracy. Po ponad miesięcznych przygotowaniach projektu, w lipcu dzieło uczniów zawisło wokół inwestycji. RD bud i Baumit nagrodziły starania młodzieży przekazując łącznie 4 tys. zł na wyposażenie pracowni oraz pomoce dydaktyczne dla Zespołu Szkół Plastycznych. – Jesteśmy świadomi jak bardzo plac budowy w ścisłym centrum miasta może zaburzyć estetykę miejsca. Pomysł upiększenia ogrodzenia malowanymi obrazami pozwoli zasymilować go z lokalną architekturą – mówi Magdalena Agnello, dyrektor ds. handlowych w firmie RD bud. – Efekt pracy uczniów liceum plastycznego we Wrocławiu zachwycił nas wszystkich. Od początku lipca wrocławianie mogą podziwiać to niekonwencjonalne dzieło sztuki o wymiarach 60 m długości i ponad 2 m wysokości. Z pewnością każdy uśmiechnie się na widok „Podwodnego Wrocławia” ukazującego najpiękniejsze zabytki miasta pośród fantazyjnych morskich

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.