Mielno Holding zapowiada inwestycje

W Mielnie trwają prace przy realizacji jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji nad polskim morzem – apartamentowca Dune, budowanego kosztem 52 mln zł. Budynek nie tylko dostarczy eleganckich apartamentów, wraz z nim powstanie także nowa, estetyczna przestrzeń publiczna nad Bałtykiem. Wzorem południowych kurortów Mielno zwraca się ku morzu, łącząc plażę i zabudowę pasem starannie zaaranżowanej, dostępnej dla wszystkich przestrzeni. To przyciągnąć ma jeszcze więcej turystów.


Oblicze polskiego Wybrzeża zmienia się od lat. Powoli znikają plastikowe stragany, a ich miejsce zajmują estetyczne deptaki, promenady nadmorskie, restauracje i kawiarnie. Znaczenie uporządkowania przestrzeni docenia coraz więcej władz lokalnych. Stawiają na estetykę, bo to podnosi rangę kurortu i sprawia, iż do miejscowości przyjeżdża wypoczywać więcej turystów, i co ważne, tych zamożnych. Pas nadmorskich miejscowości zmienia się także dzięki aktywności prywatnych inwestorów. Nierzadko jednak powstanie takiego budynku oznacza dla turystów utrudnione dojście do morza i plaży. Odpowiedzialnych inwestorów, którzy świadomie chcą podnosić jakość publicznej przestrzeni jest niewielu. Jedną z firm jest norweska grupa inwestująca Firmus Group, od lat w Mielnie. – Nasza inwestycja Dune, powstająca tuż przy plaży będzie przykładem jak realizując apartamentowiec można jednocześnie stworzyć nową, estetyczną przestrzeń publiczną na miarę zachodnich standardów – przekonuje Stein Christian Knutsen, prezes Mielno Holding – Firmus Group.


Świnoujście: Baltic Park Molo chce odmienić miasto Baltic Park Molo w Świnoujściu z dwoma hotelami na 500 – 600 pokoi i częścią apartamentową powstanie według projektu warszawskiego biura Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Cały kompleks Baltic Park Molo ma ambicję odmienić architektoniczny krajobraz Świnoujścia. inwestycjA szacowana jest na 200 – 250 mln zł. Jest to sztandarowa inwestycja kołobrzeskiego holdingu Zdrojowej Invest. Zakłada stworzenie hoteli, SPA&Wellness, centrum konferencyjnego, handlowego oraz rozrywkowego z pasażami i nową promenadą, centrum sztuki, aqua parkiem i własnym molo. Do tego w najbardziej prestiżowej lokalizacji, tuż przy plaży i głównej nadmorskiej promenadzie. Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) wspólnie z inwestorem rozpisało konkurs architektoniczny, w którym chęć udziału zgłosiło prawie 80 biur z Polski i zagranicy. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim numerze „Hotelarza”. Wśród nagrodzonych przez Jury projektów, z udziałem przedstawiciela miasta Świnoujście, na trzecim miejscu znalazła sie koncepcja zaproponowana przez warszawską pracownię Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Ostatecznie to ich projekt będzie realizowany. Harmonogram inwestycji jest bardzo napi
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Wiktor Kołakowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *